Zvezda se stotkom oprostila od Evrokupa

229

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su Unikahu rezultatom 105:89 i tako se na lijep način oprostili od Evrokupa.

Četa Milana Tomića je igrala da pobijedi iako joj rezultatski meč nije mnogo značio. Doduše kao i protivniku. Igrala je zbog utiska, forme, atmosfere, navijača, a na kraju i zbog revanša Špancima zbog poraza u prvom dijelu sezone.

Prvo poluvrijeme je moglo da nam pokaže u kom će se smjeru kretati rezultat, a druga dionica je u potpunosti pripala domaćinu koji je već poslije 20 minuta igre dao 57 poena. A primio 41. Na kraju je u posljednjoj deonici gost imao nalet. Međutim, odbijen je.

Najefikasniji u trijumfu Beograđana bili su Džo Regland sa 17 i Dejan Davidovac sa 16 poena, dok su Nemanja Nenadić i Stratos Perperoglu dodali po 13 koševa.

Kod poraženih se istakao Kajl Vilčer, strijelac 18 pogodaka. Haime Fernandez je “brojao” do 14.

“Crveno-bijeli” nisu mogli da računaju na Filipa Čovića i Marka Kešelja zbog virusa, a trener Tomić se poslije jedne preskočene utakmice vratio na klupu tima. U “Pionir” se vratio i Matijas Lesor, s tim što baš i nije dočekan raširenih ruku.