Ritas zaboravljen, Partizan silan protiv Cibone

246

Košarkaši Partizana pobijedili se u Zagrebu ekipu Cibone sa 83:59. Bila je to 12. ovosezonska pobjeda “crno-bijelih” u 18. odigranih utakmica.

Izabranici Andree Trinkijerija ostvarili su šesti trijumf zaredom u regionalnom takmičenju, dok su domaći igrači pretrpjeli 11. poraz.

“Crno-bijeli” su ovaj meč dočekali poslije emotivno teškog poraza od Ritasa u Evrokupu i po rezultatu se može videti da su izvukli samo ono najbolje.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Đorđe Gagić sa 16 poena, Pejdž je ubacio 12, dok je Džok Lendejl postigao deset.

Ekipu iz Zagreba predvodio je Marko Ljubičić sa 18 poena, dok je Markota postigao 11.

Prvo poluvreme bilo je u znaku faulova. Za samo dvadeset minuta igre viđeno je ukupno čak 32 prekršaja i zbog toga utakmica nije imala neki ritam.

Sudije su gotovo svaki kontakt svirale, a ekipe su u ukupno izvele 36 bacanja – Partizan dvadeset, a Cibona šesnaest.

U narednom kolu Partizan na domaćem terenu dočekuje podgoričku Budućnosti u meču koji bi mogao odlučiti ko će u doigravanje sa trećeg, a ko sa četvrtog mjesta.