NBA: Blijede partije srpskih igrača

203

Košarkaši Sakramenta zabilježili su veoma vrijednu pobjedu u boribi za plej-of nad San Antonijom rezultatom 127:112. “Kraljevi” sada imaju samo jednu pobjedu manje od Klipersa, koji se nalaze na osmom mjestu.

Kingsi su po drugi put ove sezone savladali Sparse, nakon što su prethodno bili u seriji od 13 uzastopnih poraza.

Sakramento je poslije prve četvrtine uspio da stigne do čak 14 poena prednosti, ali je tim Grega Popoviča imao dobar odgovor i krajem prvog poluvremena već i poveo, ali na odmor otišao sa blagim zaostatkom.

Kingsi su u početak drugog poluvremena ušli isto kao u početak prvog. Krenuli su da dižu razliku i pred poslednjih 12 minuta opet imali dvocifrenu prednost.

Ekipa iz Teksasa ovog puta nije imala odgovor na efikasnu igru domaćina, koji je u posljednjem kvartalu za dva šutirao čak 71 odsto. Izabranici Dejva Jejgera su kontrolisali meč do samog kraja i upisali 28. ovosezonsku pobjedu, te ostali učvršćeni na devetom mjestu Zapada.

Srpski tandem u dresu Sakramenta nije imao veče koje će prepričavati. Nemanja Bjelica je postigao sedam poena (3/7 iz igre) i imao tri skoka, dok je Bogdan Bogdanović šutirao 3/10 i na kraju završio sa šest poena i po dva skoka i asistencije.

Najbolji kod Kingsa bio je Marvin Begli sa 24 poena i 12 skokova, Dieron Foks je dodao 20 poena, uz po šest uhvaćenih lopti i uspješnih dodavanja, Jogi Ferel je imao 19, a Badi Hild 18 poena.

Sparse su predvodili Demar Derozan i Lamarkus Oldriž sa 24, odnosno 22 poena. Peti Mils i Brin Forbs dodali su po 12.

Košarkaši Denver doživjeli su jedan od najubjedljivijih poraza u sezoni od Detroit. Pistonsi su savladali Nagetse na domaćem parketu rezultatom 129:103.

Srpski centar i jedan od najboljih igrača lige Nikola Jokić odigrao je ispodprosječan meč i završio ga sa 16 poena (7/17 iz igre), tri skoka i četiri asistencije.

Poslije čak 70 poena u prvoj dionici i egala, Detroit je preuzeo stvar u svoje ruke i na poluvreme otišao sa 13 poena prednosti.

Nagetsi nisu uspjevali da smanje prednost protivnika u drugom poluvremenu, da bi se sve “raspalo” u četvrtoj četvrtini. Pistonsi su tu dionicu meča dobili 32:20 i na kraju slavili sa veoma uebdljivih +26.

Denver je u ovaj meč ušao bez trojice od standardnih prvotimaca, Pola Milsapa, Džamala Mareja i Gerija Herisa, a doživeo je prvi poraz poslije šest uzastopnih pobjeda.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Dramond sa 27 poena i 12 skokova, Stenli Džonson je imao 21, Lengston Gelovej 18, a Blejk Grifin 17 poena.

Kod gostiju istakao se Trej Lajls sa 20 poena, Monte Moris 18, pomenuti Jokić 16, isto koliko i Malik Bizli. Mejson Plamli je imao jedini dabl-dabl u Nagetsima sa 15 poena i 11 skokova, a upisao je i šest uspješnih dodavanja.