Jović nije dopustio da Borusija iskoristi poraz Bajerna

254

Fudbaleri Bajern Minhena doživjeli su četvrti poraz ove sezone u Bundesligi i time se dodatno udaljili od odbrane titule. Bolji od bavarske mašinerije na domaćem terenu bio je Bajer Leverkuzen poslije preokreta sa 3:1.

Poveo je aktuelni šampion Njemačke u 41. minuti golom Gorecke na asistenciju Milera, što je bilo dovoljno za vodstvo na poluvremenu. Međutim, u drugom poluvremenu “farmaceuti” su odigrali mnogo bolje i  sa tri pogotka u veoma neugodnu situaciju doveli trenera Bajerna Niku Kovača.

Poslije osam minuta nastavka na 1:1 izjednačio je Bejli, a samo deset minuta kasnije prednost Leverkuzenu donio je Voland. Konačan rezultat postavio je Alario u 87. minuti.

Jović spriječio Borusiju da ode na plus devet

Fudbaleri Borusije bili su na dobrom putu da se od glavnog konkurenta za titulu odlijepe na devet bodova prednosti, ali u tome nisu uspjeli.

Marko Rojs donio je prednost svom timu na gostovanju Frankfurtu u 22. minutu, a konačan rezultat utakmice u 36. minuti postavio je ove sezone fantastični Luka Jović u 36. minuti. Bio je to 14. gol u sezoni Jovića, čime se ponovo osamostalio na listi strijelaca Bundeslige, jer ima jedan više od Rojsa.

Borusija je lider šampionata sa 49 bodova, dok Bajern ima 42. Frankfurt je sa 32 boda na petom mjestu, a Leverkuzen je sedmi sa 30 bodova. Do kraja šampionata ostalo je 14 kola.