Jokić držao čas košarke

243

“Pepsi centar” sinoć se poklonio Nikoli Jokiću. Ponovo. Dom Denver Nagetsa pozdravio je svog učesnika predstojeće Ol star utakmice, a Srbin je uzvratio novom maestralnom partijom.

Jokić je ostao nadomak novog, devetog tripl-dabla u sezoni, ali je bitnije da su “grumenja” upisala pobjedu nad Hjustonom 136:122.

Nikola je za 31 minut na parketu skupio isto toliko poena, uz sjajnih 12/15 iz igre, te 13 skokova i devet asistencija! Na sve to imao je samo dvije izgbuljene lopte.

Očigledno je srpski as bio motivisan da Hjustonu, a posebno Džejmsu Hardenu pokaže ko je gazda u “Pepsi centru”. Ne samo da je vodio Nagetse do petog uzastopnog trijumfa, već je i prekinuo crni niz od devet poraza od “raketa”.

Nisu mogli igrači Denvera da zadrže Hardena, koji je sa novih 30 koševa produžio spektakularan niz od 25 utakmica sa bar 30 pogodaka. Pa ipak, “Brada” je ostao nedorečen.

Uz povredu Džamala Marija, sinoćnju utakmicu posebno će pamtiti ruki Malik Bizli. “Eksplodirao” je nekadašnji student Florida Stejta i zasluženo dobio svojih pet minuta slave.
Bio je najefikasniji igrač utakmice sa 35 poena (12/17 iz igre), na šta je dopisao i tri dodavanja i dva skoka. Monte Moris je takođe bio vrlo dobar – 18 koševa (7/11 iz igre), uz osam završnih dodavanja i šest uhvaćenih lopti. Toni Kreg je upisao 22, a Mejson Plamli 10 pogodaka.

Rezultati: Šarlot – Memfis 100:92, Njujork – Boston 99:113, Majami – Oklahoma 102:118, Juta – Atlanta 128:112, Denver – Hjuston 136:122.