Evroliga: CSKA “samljela” Budućnost!

209

Košarkaši CSKA upisali su očekivanu pobjedu protiv podgoričke Budućnosti u 21. kolu Evrolige, 99:69.

Tako su se Moskovljani revanširali crnogorskoj ekipi za poraz u prvom dijelu sezone, prvi koji su doživjeli u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja. Ruski tim ostao je na trećem mjestu sada sa 16 pobjeda i pet poraza, dok je Budućnost 15. sa šest trijumfa i 15 poraza.

Trijumf domaćina nijednog trenutka nije dolazi u pitanje, već sredinom prve dionice stekli su dvocifrenu razliku, bilo je 20:10, da bi Budućnost nešto bolje odigrala drugih deset minuta i u samom finišu stigla na samo -3, da bi se na odmor otišlo sa 52:47 za CSKA.

Meč je prelomljen na početku drugog poluvremena sa dvije serije ”armejaca”. Prva je bila 6:0, a ona druga, koja je definitivno slomila otpor gostiju, 10:0, poslije koje je na semaforu stajalo 71:55. Ostatak meča protekao je u rutinskoj igri domaćina koji je samo povećao prednost, da bi ona na kraju iznosila i svih 30 poena, pošto su posljednju dionicu dobili sa 19 koševa razlike.

Kod domaćina najviše poena ubacio je Nando De Kolo 26, uz po sedam skokova i asistencija. Efikasan je bio i Heket sa 17, kao i Serhio Rodrigez sa 14 koševa.

Samo Noris Kol sa 11 i Džejms Bel sa 10 poena, bili su dvocifreni u ekipi Budućnosti.