DK: Krajinović spasio Srbiju i odveo je na Završni turnir!

426

Muška teniska reprezentacija Srbije plasira se na Završni turnir Dejvis kupa, pošto je  poslije mnogo drame pobijedila Uzbekistan sa 3-2.

U odlučujućem meču kvalifikacionog duela dvije selekcije Filip Krajinović pobijedio je poslije preokreta 593. igrača svijeta Sandžara Fajzijeva sa 4:6, 6:3, 6:0.

Izabranici Nenada Zimonjića poslije prvog dana bili su na korak do plasmana na Završni turnir u Madridu, međutim u subotu su doživjeli dva poraza zaredom, pa je treći odlučivao pobjednika.

Prvi poraz bio je u dublu, potom je Lajović u singlu izgubio od Istomina, dok je u posljednjem duelu Krajinović uz dosta muke pobijedio Sandžara Fajzijeva.

Srpski teniser ušao je veoma nervozno u meč, dok je 593. teniser svijeta pucao od samopouzdanja. Krajinović je srljao iz greške u grešku i Uzbekistanac je to iskoristio.

Fajzijevu je za prvi set bilo potrebno 44 minuta i Srbija se nalazila na korak od ispadanja. Jedan set je dijelio je selekciju Srbije od šokantnog poraza.

Drugi set dobro je krenuo, ali opet igra Krajinovića dosta je oscilirala. Gledali smo brejk za brejkom, a na kraju je sreća bila na strani srpskog tenisera. Krajinović drugi period igre dobija sa 6:3 i potpuno se vraća u duel. Fajzijev nije taj kalibar tenisera i u nastavku nije mogao da parira 72. teniseru svijeta.

Krajinović u odlučujućem setu nije izgubio niti jedan gem i sa 6:0 dolazi do važne pobjede. Završni turnir Dejvis kupa na programu je od 18. do 24. novembra u “Magičnoj kutiji” u Madridu.