ABA liga: Zvezda “razbila” Mornar (VIDEO)

165

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Mornar u Baru u utakmici 19. kola ABA lige rezultatom 57:90.

“Crveno-bijeli” su matematički osigurali prvo mjesto pred početak plej-ofa regionalnog takmičenja i prednost domaćeg terena u doigravanju.

Beogradski klub je gotovo savršeno počeo utakmicu, igrači Crvene zvezde su pogodili prvih pet šuteva iz igre, veoma brzo poveli sa 17:2 i već poslije četiri minuta nestala je bilo kakva doza neizvijesnosti u ovoj utakmici. Crvena zvezda je pogodila 14 od 16 šuteva za dva poena u prvom poluvremenu, ubjedljivo je nadskakala ekipu Mornara, a jedino što je moglo da zabrine trenera Milana Tomića i navijače u prvih 20 minuta bila je povreda Bilija Berona.

Amerikanac je nakon jednog duela ostao da leži na parketu uz bolne grimase, ubrzo je otišao u svlačionicu, ali se već u prvom poluvremenu vratio u igru i bio najefikasniji igrač Crvene zvezde.

Na poluvremenu Crvena zvezda je vodila sa 50:26, a ništa bolja slika za Mornar nije bila ni u nastavku. Drugo poluvrijeme počelo je serijom Crvene zvezde od 7:0, ubrzo je bilo i čitavih 40 poena prednosti. Uspio je Mornar da do kraja meča izbjegne još veći debakl, ali nije uspio da spusti razliku ispod 30 poena.

“Crveno-bijeli” su šutirali 63 odsto za dva poena, imali su 20 skokova više i 10 asistencija više od Barana, koji su bili bez svog najjačeg oružja, s obzirom da su pogodili samo tri trojke iz 21 pokušaja.

Beron je postigao 14 poena, Dobrić je ubacio poen manje, dok je Ristić dodao 11 poena. Kod Mornara najefikasniji je bio Mićović sa 15 poena.