ABA liga: Partizan srušio Budućnost! (VIDEO)

184

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u derbiju 19. kola ABA lige rezultatom 76:67.

Izabranici Andree Trinkijerija pobijedili su aktuelnog šampiona ABA lige sa većom razlikom nego što su izgubili u Podgorici i preuzeli treće mjesto u regionalnom takmičenju.

Partizan je bolje otvorio susret i nakon minijatura Stefana Jankovića i Lendejla poveo sa 7:2. Renfro je dirigovao igrom “crno-bijelih”, koji su na isteku sedmog minuta stekli dvocifrenu prednost. Domaći tim je igrao sjajno u odbrani, a Budućnost je u tim trenucima imala više izgubljenih lopti nego poena. Loša vijest za Jasmina Repešu bila je i rani izlazak Goge Bitadzea zbog povrede.

Ipak, za samo nekoliko minuta sve je prosuto. Gosti su inakon nekoliko loših rješenja Partizana u napadu serijom od osam uzastopnih poena uhvatili priključak.

U drugom kvartalu centri su preuzeli ulogu protagonista. Nikola Janković je prednjačio kod domaćih, a u redovima aktuelnog šampiona Barović. Partizan je iskoristio loš procenat šuta Budućnosti iz daljine i novom serijom vratio dvocifrenu prednost na početku 15. minuta. Gosti nisu imali rješenja za agresivnu odbranu Partizana, ali srpski predstavnik nije koristio prilike da se odlijepi, pa je Budućnost ponovo u finišu, zahvaljujući nizu grešaka Trinkijerijeve ekipe anulirao prednost. Na kraju je i italijanski stručnjak dobio tehničku, a ekipa iz Podgorice se serijom 9:1 vratila na samo poen zaostatka prije odlaska na odmor.

Partizan je odlično započeo i treću četvrtinu i vratio kontrolu utakmice. Stekli su “crno-bijeli” košarkaši devet poena prednosti, ali je opet nastao period oscilacija. Na sreću beogradske ekipe Budućnost nije dala više od četiri uzastopna poena, pa je uslijedio fantastičan odgovor “crno-bijelih” od 8:0. Budućnost se ponovo prenula u finišu, ali je Lendejl zagospodario terenom pa je domaći sastav sa devet razlike ušao u posljednjih 10 minuta.

Bandža Si je čudesnim zakucavanjem podigao publiku na noge, a potom je internacionalac iz Francuske poentirao iz odbojke za novu dvocifrenu prednost.

Kao po običaju Budućnost je odgovorila mini serijom i ostala u ovom meču. Partizan je imao mnogo izgubljenih lopti, ali Budućnost je bila katastrofalna u šutu za tri poena. Pejdž je ubacio dvije bitne trojke i Renfro je “izmislio” neke poene i prednost je održavana bez obzira na poene Erla i Kotija Klarka.

“Crno-bijeli” ovoga puta nisu dozvolili ekipi iz Crne Gore da se vrate i do kraja su uz podršku publike došli do važnog trijumfa i bolje poziciju u odnosu na večerašnjeg rivala.

Džok Lendejl je predvodio Partizan, koji je igrao bez Radeta Zagorca i Alekseja Nikolića, sa 23 poena. Nikola Janković je dodao 12 koševa, dok je Aleks Renfro zabilježio 10 poena, šest skokova i devet asistencija. Markus Pejdž i Bavdža Si su ubacili po devet koševa.

U Budućnosti su bolji od ostalih bili Edvin Džekson sa 19 poena, Noris Kol sa 14 i Erl Klark sa 12 koševa.

Obe ekipe imaju skor 13:6, a Partizan trenutno ima bolji međusobni skor.