SP: Srbija nemoćna pred Nijemcima

218

Rukometaši Srbije su završili prvu fazu Svjetskog prvenstva ubjedljivim porazom od Njemačke i to rezultatom 31:23 (16:12).

U utakmici bez rezultatskog značaja “panceri” su rutinski odradili posao protiv izabranika Nenada Peruničića, koji takmičenje nastavljaju razigravanjem za plasman od 17. do 24. mjesta.

Kao nekoliko puta na ovom šampionatu, Srbija je držala korak u prvih dvadesetak minuta, ali su Nijemci mini serijom od 3:0 u finišu prvog poluvremena stekli prvu ozbiljniju prednost.

Srbija je na poluvremenu zaostajala četiri gola (16:12), u nastavku je nekoliko puta stizala na minus tri, da bi sredinom drugog poluvremena Njemačka nanizala četiri gola i pobjegla na ubjedljivih 25:16.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Nemanja Ilić sa šest golova, dok je kod pobjednika prednjačio Matijas Muše sa pet golova.

Srbija u borbi za plasman od 17. do 24. mjesta igra protiv Bahreina, 19. januara.