NBA: Sjajni Srbi i novi tripl-dabl Jokića! (VIDEO)

251

Protekle noći u okviru NBA lige odigrano je pet mečeva, a najsjajniji među Srbima je opet bio Nikola Jokić.

Srpski as je u pobjedi Denver Nagitsa nad Njujork Niksima u Pepsi centru u Koloradu ostvario treći tripl-dabl učinak u ovoj sezoni, čak 19. u karijeri. Centar iz Sombora je zabilježio 19 poena, 14 skokova i 15 asistencija. Dodao je i tri blokade i jednu osvojenu loptu.

Denver je slomio otpor Njujorka u posljednjoj četvrtini. Majkl Bizli bio je najefikasniji kod domaćih sa 23 poena, dok je Pol Milsap upisao 16.

Kod gostiju istakli su se Kevin Niks sa 18 koševa i Enes Kanter, koji je postigao 17, uz 12 skokova. Denver vodi na Zapadu sa 24 pobjede i 11 poraza, dok je Njujork na Istoku 14. sa skorom 9:29.

Sakramento Kingsi poraženi su u Kaliforniji od Portland Trejlblejzersa u uzbudljivom meču punom preokreta, Blejzersi su slavili nakon bolje igre u finišu.

Kingsima nije pomogla ni sjajna igra srpskih košarkaša. Bogdan Bogdanović postigao 19 poena, uz po pet skokova i asistencija i tri ukradene lopte. Nemanja Bjelica je dodao 14 koševa i čak 16 skokova. Badi Hild bio je najefikasniji u Sakramentu sa 27 poena.

U pobjedničkom timu blistao je Jusuf Nurkić sa 24 poena, 23 uhvaćene lopte i sedam asistencija. Najefikasniji u ekipi iz Oregona je bio Demijan Lilard sa 25 poena.

Filadelfija je trijumfovala u Los Anđelesu protiv Klipersa. Boban Marjanović je nastupio za domaće, ali je u igri proveo samo pet minuta, dovoljno za po skok i asistenciju. Miloš Teodosić nije ulazio u igru. Najefikasniji u redovima Klipersa bili su Tobajas Heris i Danilo Galinari, koji su postigli po 21 poena.

Kod gostiju je blistao Džoel Embid sa 28 poena i 19 skokova, dok je Džej Džej Redik upisao 18. Bruk Lopez sa 25 poena i Kris Midlton, koji je postigao 22 predvodili su Milvoki do ubedljive pobede nad Detroitom. Na drugoj strani istakao se Blejk Grifin sa 29 poena.

Kavaj Lenard je briljirao u pobjedi Toronta nad Jutom sa 45 poena, a kod gostiju se istakao Džo Krauder sa 30 koševa.

Denver – Njujork 115:108
Sakramento – Portland 108:113
LA Klipers– Filadelfija 113:119
Milvoki – Detroit 121:98
Toronto – Juta 122:116