Muk u “Pioniru”: Partizan eliminisan iz Evrokupa!

217

Košarkaši Partizana su poraženi od Ritasa u 5. kolu Top 16 faze Evrokupa i na taj način su izgubili šanse da se plasiraju u četvrtfinale.

Litvanci su preživjeli grotlo “Pionira” i do važne pobjede došli košem Parahoskog, 0,2 sekunde prije kraja.

Razlog ispadanja “crno-bijelih” je gori međusobni skor i od Monaka i od Ritasa, tako da ni pobjedom nad Albom u posljednjem kolu neće moći do prolaza dalje, iako bi u tom slučaju imali isti skor kao ili Francuzi ili Litvanci.

“Crno-bijeli” su u prvom poluvremenu pretežno igrali loše. Ritas, a pogotovo Artsiom Parahovski, je dominirao u skoku, dok je Bendžius pogodio četiri trojke prije kraja prvog poluvremena.

Stvari su išle loše po izabranike Andree Trinkijerija, ali Litvanci nisu izgledali nepobjedivo i postojala je nada. Publika u “Pioniru” bila je tu u vjerovatno najvećem broju od početka sezone i pokušavala da svoje miljenike vrati u meč.

Najveću prednost Ritas je imao krajem treće dionice, kada su išli i do +11, a početkom četvrte četvrtine gosti su imali takođe dvocifrenu prednost. Partizanu je loše šutira, prije svega Aleks Renfro, koji je ipak doprinosio iznuđenim faulovima, asistencijama i dobrom organizacijom napada.

“Crno-bijeli” su sredinom posljednje dionice krenuli u posljednji napad i bili više nego uspješni. Pogodio je Renfro, bitnu trojku je “ubacio” Bandža Si, pa su “crno-bijeli” na dva i po minuta do kraja prišli na poen zaostatka.

Jedanaestim poenom Vanje Marinkovića i prvim pogotkom za dva poena srpski predstavnik je došao do vođstva, na 1:17 do kraja, prvi put još od starta druge četvrtine. Ritas je vratio prednost, imali su priliku da preko Parahovskog dođu i do veće prednosti, ali onda je Lendejl vratio “crno-bijele” u igru. “Zalijepio” je Bjelorusa, a potom iskoristio sjajnu asistenciju Renfroa i doneo svom timu prednost na 10 sekundi do kraja.

Ritas je pozvao tajm-aut, ali je Partizan odigrao odličnu odbranu. Lopta je otišla u aut na 2,7 sekundi i izgledalo je da gosti nemaju opcija, ali je na scenu stupio nezaustavljivi Parahovski koji je pogodio šut sa poludistance i utišao prepuni “Pionir”, čime je svoj tim ostavio u igri za Top 8 Evrokupa, a “crno-bijele” izbacio iz istog.