Kad je Kobi dao 81 (VIDEO)

369

U januaru 2006. godine u meču NBA lige u Stejpls Centru u Los Anđelesu sastali su se Lejkersi i Toronto Reptorsi. Lejkersi su dobili meč sa 122 : 104, a taj susret obilježio je Kobi Brajant.

“Crna mamba” je postigao 81 poen, što je drugi najbolji poenterski učinak u istoriji NBA lige, iza legendarnih 100 poena Vilt Čemberlena.

Kobi je na parketu proveo 42 minuta, pogodio je 28 od 46 šuteva iz igre (21/33 za dva poena i 7/13 za tri poena), uz 18 od 20 sa penala.

U drugom poluvremenu Brajant je postigao nevjerovatnih 55 poena. Teren je napustio četiri sekunde prije kraja susreta, kada je pitanje pobjednika već bilo riješeno i uz ovacije svih prisutnih u Stejpls Centru.

– Ne mogu da vjerujem da nikada nisam odgledao utakmicu sa Torontom – rekao je Kobi mnogo godina kasnije o tom meču i dodao da je to bilo jedno od večeri na koje je najponosniji u karijeri.

Pogledajte sve Kobijeve poene na meču i podsjetite se legendarne utakmice, u kojoj je Kobi Brajant još jednom upisao svoje ime za sva vremena u istoriju NBA lige.