Evrokup: Partizan pokorio Monako!

421

Košarkaši Partizana su prijatno iznenadili u četvrtom kolu Top 16 faze Evrokupa. Oni su na gostovanju u Monaku slavili rezultatom 68:71 i tako se revanširali “kneževima” za prošlosedmični poraz u “Pioniru”.

Mogao je Partizan da nadoknadi i minus četiri iz beogradskog duela, ali ovakvoj pobjedi se “u zube ne gleda”.

Andrea Trinkijeri i njegovi izabranici su odigrali još jedan meč koji se ne preporučuje onima sa tankim živcima. Bilo je uspona i padova, ali kada je bilo najvažnije, “crno-bijeli” su zategli odbranu i pronašli put do pobjede kojom su obradovali i svoje bučne navijače u dvorani Luj II.

Vanja Marinković je sa sedam poena u uvodnim minutima poveo Partizan do vođstva od 12:2, poslije trojke Renfroa bilo je 15:4 za goste i signal Monaku da moraju ozbiljnije da shvate protivnika.

Razigrali su se Nidam i Lakomb i domaći tim je brzo uhvatio priključak, ali nije uspio da napravi preokret. U drugoj četvrtini Bakner je carevao pod obručima, ali ga je zaustavio Gagić i tako zaključio nalet Monaka.

“Kneževi” su prvo vođstvo imali tek u 18. minutu (34:33), a dvije loše odluke Renfroa u završnici prvog poluvremena, omogućile su domaćem timu da povede sa 39:35, što je bila i najveća prednost Monaka.

Renfro je počeo da se iskupljuje u trećoj četvrtini, kada je pokrenuo “crno-bijele” do novog vođstva (45:48), da bi zablistao u posljednjoj dionici. Amerikanac je od svojih 20 poena, 11 postigao u poslednjoj četvrtini, kada je Partizan pravio ključnu razliku.

Upravo poslije trojke Renfroa, “crno-bijeli” su u 33. minutu poveli sa 62:54. Monako je bio zaustavljen u napadu, pa je za 15 minuta igre u drugom poluvremenu postigao samo 17 poena.

Imao je i Partizan prazan napadački hod u završnici meča, puna četiri minuta nije postigao koš, ali je sve kompenzovao u odbrani, pa se rezultat nije mijenjao skoro tri minuta (59:66).

Renfro je sa linije slobodnih bacanja prekinuo post svog tima, a Partizan je u finišu ofanzivnim skokom “poništio” promašaje u šutu za tri poena. Pred posljednji napad Monaka, beogradski tim je imao željenih plus 6 (65:71), ali je Bandža Si faulirao Gladira prilikom šuta za tri poena, a ovaj bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

U posljednjem napadu Partizana, Marinković je promašio trojku, a Nikola Janković “zicer” za plus 5, pa Monako sada ima bolji međusobni skor u odnosu na “crno-bijele”.

Renfro je meč završio sa 20 poena, šest skokova i pet asistencija, Marinković je postigao 13, Pejdž 11, a Gagić 10 poena, uz devet skokova.

U poraženom timu najefikasniji je bio Lakomb sa 23 poena, dok su Nidam i Kikanović postigli po 10 poena.

U 5. kolu Top 16 faze Evrokupa, Partizan naredne srijede dočekuje Ritas.