Đoković se prošetao do drugog kola

284

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković savladao je Amerikanca Mičela Krugera u tri seta 6:3, 6:2 i 6:2 u prvom kolu Australija Opena.

Đoković će poslije 230. igrača na ATP listi u narednoj rundi imati znatno teži izazov, iskusnog Francuza Žo-Vilfreda Congu.

Kruger je sjajno otvorio meč i oduzeo servis Đokoviću za 2:1, ali je tako samo razgoropadio Srbina koji je od tog trenutka uspotavio apsolutnu dominaciju.

Novak je odmah vratio brejk, a poslije nekoliko mirnih gejmova dočekao je priliku da oduzme servis rivalu u idealnom trenutku za 5:3 i svojim servisom da “ovjeri” prvi set.

Đoković koristi momentum i pravi novi brejk u uvodnom gejmu drugog seta, iz četvrte šanse, čime je odmah slomio duh Krugeru.

U laganom ritmu je osvajao naredne gejmove, da bi u petom opet oduzeo servis Amerikancu i još lakše nego prvi osvojio i drugi set.

Kruger je uspio da odbrani uvodni servis-gejm trećeg seta, potom i žestok nalet Đokovića u trećem gejmu koji je trajao 15 minuta i u kojem je Srbin imao pet brejk prilika.

Međutim, Srbin je osjetio da je trenutak u kojem se prelama meč pa je već u petom gejmu konačno oduzeo servis Amerikancu, a potom još jednom za laganu pobjedu posle dva sata igre na “Rod Lejver Areni”.