Bravo: Krajinović spasio meč loptu pa srušio Čekinata

245

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Australija Opena nakon pobjede nad 17. igračom svijeta Markom Čekinatom. Italijan je poslije samo 55 minuta vodio sa 2:0 u setovima, ali na kraju je morao pružiti ruku Krajinoviću i čestitati.

Iako je u prvom setu prvi napravio brejk i došao do vođstva od 4-3, srpski teniser izgubio je naredna tri gejma, od toga dva na svoj servis, dovoljno da Čekinato povede sa 1:0 u setovima.

U drugom setu na terenu je bio samo jedan igrač i uz tri ekspresna brejka, poslije samo 22 minuta na semaforu je bilo 2:0 za Italijana.

Isto broj brejkova viđen je i u trećem setu, ali ovaj put napravio ih je Dejvis kup reprezentativac Srbije, a onda je uslijedio i vjerovatno odlučujući set u meču.

Najveća borba viđena je upravo u četvrtom setu. Čekinato je na samom startu oduzeo brejk trenutno 93. igraču svijeta i tu prednost održavao sve do trenutka kada je servirao za meč. Pri rezultatu 5:4 Krajinović uspjeva da vrati brejk, pa se poslije sigurnih servis gejmova igrao tajbrejk, gdje je drama u ovom meču dostigla vrhunac.

Srbin je došao do tri vezane set lopte, ali nijednu nije iskoristio, potom je uslijedila u četvrta, ali ni ona nije bila dovoljna. Potom Italijan dolazi do meč lopte, ali ni on ne koristi priliku da završi meč. Poslije novog preokreta Krajinović koristi petu set loptu i sa 10:8 dobija četvrti set.

Na početku pet setog četvrti reket Srbije odmah dolazi do brejka, te je tu prednost održao do kraja, nedopustivši Čekinatu da dođe ni do prilike za brejk.

U drugom kolu Krajinović će igrati protiv Rusa Evgenija Donskoja koji je u prvom kolu bio bolji Lasla Đerea sa 3:1 u setovima.