Bogdanović odličan u pobjedi Sakramenta, Harden nezaustavljiv

255

Košarkaši Sakramento Kingsa pobijedili su Portland sa 115:107 u noći između ponedeljka i utorka u NBA ligi.

Kingsi su odigrali veoma dobar meč u kojem je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović bio jedan od najboljih pojedinaca.

Bogdanović je na terenu proveo nešto više od 31 minuta i za to vrijeme postigao 18 poena (8-10 iz igre, 2-3 za tri), uz dva skoka, tri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Jedini efikasniji od Bogdanovića bio je Badi Hild sa 19 poena i sedam skokova, dok je Dearon Foks dodao 16. Drugi srpski reprezentativac u redovima Kingsa Nemanja Bjelica duel je završio sa četiri poena, šest skokova, dvije asistencije i dvije blokade, uz promašena sva četiri šuta za tri poena.

U redovima Trejl Blejzersa Demijan Lilard je dominirao sa 35 poena, dok je Evan Tarner bio drugi najefikasniji sa 14.

Portland je porazom pao na peto mjesto Zapadne konferencije sa učinkom 26-19, a Sakramento je deseti sa 23 trijumfa i 21 neuspjehom.

U posljednjoj utakmici Nju Orleans Pelikansi bili su bolji od Los Anđeles Klipersa sa 121:117.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Entoni Dejvis sa 46 poena i 16 uhvaćenih lopti, a sjajno mu je pomogao Džulijus Rendl sa 27 poena.

Kod Klipersa je najefikasniji bio Montrezl Herel sa dabl-dablom (26p i 10 sk), jedan poen manje dodao je Galinari.

Boban Marjanović je presjedio čitav meč na klupi, dok Miloš Teodosić odavno nije u timu Doka Riversa.

Džejms Harden je odigrao još jednu nevjerovatnu utakmicu i zapušio usta kritičarima koji su po njemu osuli paljbu posle očajnog šuta za tri prethodne noći.

Harden je u pobjedi svog Hjustona nad Memfisom sa 112:94 postigao nevjerovatnih 57 poena (17-33 iz igre, 6-15 za tri, 17-18 penali), uz devet skokova, po dvije asistencije i ukradene lopte, kao i jednu blokadu.

Sve to je učinio za manje od 35 minuta na parketu, čime je na najbolji mogući način nadoknadio loš šuterski nastup protiv Orlanda, kada je imao 1-17 za tri poena.

Najbolji igrač “Raketa” nastavio je da dominira u NBA ligi i 17. utakmicu zaredom postigao 30 i više poena, a to je učinio tri minuta prije kraja prvog poluvremena. On je u prvom poluvremenu ubacio 36 od 54 poena ekipe i već tada nagovestio da će ovo biti još jedno njegovo veče, pa je do kraja samo zatrpao koš Grizlisa.