Španac Rafael Nadal prvi je finalista ovogodišnjeg Australijan Opena. On je lakše nego očekivano savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 3:0. Rezultat po setovima glasio je 6:2, 6:4 i 6:0.

Bio je ovo treći međusobni duel dvojice tenisera i treća pobjeda drugog tenisera svijeta, kojom se plasirao u svoje 25. Grend slem finale. Nadal će u finalu igrati za 18. GS titulu u karijeri, čime bi se približio trenutnom rekorderu Rodžeru Federeru, koji ima ukupno 20.

Rafa je i u ovom meču bio neumoljiv, protivniku nije davao ni najmanju šansu, pa tako Grk nije ni jednom bio u prilici da mu oduzme servis, sve do posljednjeg gejma u meču, kada je Nadalu malo popustila koncentracija, ali nedovoljno da bi značajnije produžio meč. “Kralj šljake” u finale ulazi bez izgubljenog seta, a u dosadašnjem toku turnira servis mu je oduzimao samo Džejms Dakvort i to u prvom kolu.

Od početka deula bila je to jednosmjerna ulica. Grk je bio indisponiran, ni nalik na igrača koji je sa turnira izbacio svog idola Rodžera Federera, pa je poslije sat vremena i 48 minuta morao pružiti ruku, u ovom trenutku daleko boljem igraču.

Protivnik Nadala u finalu biće bolji iz drugog polufinala u kojem igraju prvi reket svijeta Novak Đoković i Franucuz Luka Puj. Njihov meč je zakazan za sutra od 9.30 časova po srednjoevropskom vremenu.