Zvezda spremna za PSŽ, rutinska pobjeda protiv Napretka

273

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Napredak pred svojim navijačima u 20. kolu Superlige rezultatom 3:0.

Zvezda je ostvarila i 18. pobjedu u ligi, u kojoj još uvijek nema nijedan poraz, dok je Napredak poražen po treći put.

“Crveno-bijeli” su dominirali od početka do starta, igrajući u kombinovanom sastavu na koji se odlučio trener Vladan Milojević.

Ovaj meč i ubjedljiva pobjeda ujedno je bila i uvertira pred duel posljednjeg kola Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena, koji se igra u utorak.

Zvezda je napadala od samog starta i riješila da gostima pokaže da nema namjeru da ovaj duel shvati olako, a to su uspjeli da urade već u 13. minutu.

Veljko Simić je iskoristio dobru priliku i vrlo efektivno savladao golmana Petrovića, koji nije imao šanse.

Ekipa Vladana Milojevića nastavila je da napada i da stvara prilike. Prvo je Pavkov pogodio prečku, da bi u završnici prvog poluvremena isto uradio i Ebisilio, koji je fantastično šutirao iz slobodnog udarca, ali ostao uskraćen za gol zbog njegovog okvira.

U drugom poluvremenu još dva gola šampiona Srbije. U 60. minuti Veškovac je katastrofalno reagovao poslije kornera Bena i jednu bezopasnu loptu on je poslao u svoju mrežu. U 79. minuti konačan rezultat postavio je Ben.