Tijesna pobjeda Partizana nad Olimpijom

340

Košarkaši Partizana pobijedili su Olimpiju sa 72:66 u vrlo uzbudljivoj završnici meča 13. kola ABA lige.

Olimpija se sve do kraja držala u igri iako je Partizan imao i sedam poena prednosti, a Džok Lendejl je od tragičara u prvom, izrastao u pravog junaka u drugom poluvremenu meča.

On je imao 13 poena i devet skokova, ali je većinu poena dao kada je najviše trebalo. Efikasniji je od njega bio Markus Pejdž sa 15 poena, a 13 je imao Marinković.

U prvih nekoliko minuta utakmice bilo je više izgubljenih lopti i izvedenih slobodnih bacanja, nego pogodaka iz igre.

Olimpiju je predvodio Jan Špan sa 19 poena, Domen Lorbek je ubacio 14, a Mirza Begić i Jusuf Sanon po 11.

Sa samo dva koša iz igre, Olimpija je poslije šest minuta igre imala isto toliko poena prednosti dok se Džok Lendejl mučio da uopšte sačuva loptu u napadima Partizana.

Lendejl je već poslije nekoliko minuta imao tri izgubljene lopte (do kraja poluvremena čak pet), Olimpija je vodila 10:4, ali su se tada crno-bijeli “probudili”.

Renfro je ukrao loptu, Zagorac poslije kontre pogodio jedan od dva penala, Partizan je uhvatio ofanzivni skok, a Pejdž poslije finte pocijepao mrežicu trojkom za 10:10.

Od tog trenutka i osmog minuta do kraja poluvremena igralo se poen za poen. Na kraju očajne prve četvrtine je bilo 15:15, dok je druga završena minimalnom prednošću Partizana 33:32.

Drugo poluvrijeme bilo je zanimljivije od prvog. Proradio je šut Slovenaca koji su počeli da pogađaju trojke, Marinković i Pejdž su uzvraćali spolja, a Lendejl je “proradio” u reketu.

Renfro je uspijevao da probija i razigrava, a Partizan je baš poslije njegovih poena u 32. minutu došao do 57:51 što je gotovo do kraja bila najveća prednost gostiju na meču.

Uslijedila je baražna paljba Špana i Lorbeka, a Olimpija je uspijevala da se drži u igri sve do 34. minuta. Tada se desio vjerovatno presudni trenutak koji je prelomio meč.

Begić je fauliran pri rezultatu 61:60 za Partizan, Olimpija je bila u naletu, a on je promašio oba slobodna bacanja.

Nakon toga je “proradio” Lendejl koji je u dva napada dvaput poentirao, da bi poslije slobodnih bacanja Renfroa u 37. minutu, Partizan imao maksimalnih plus sedam pri rezultatu 67:60.

Špan i Badžin su u završnici pokušali da dalekometnim hicima preokrenu, ali je tim Andree Trinkijerija uspio da se odbrani i pobijedi.