LŠ: Lionu dosta bod za drugo mjesto, ljepotica Ajaksa i Bajerna

302

Poznato je ime i posljednjeg učesnika osmine finala Lige šampiona za sezonu 2018/19, a to je Lion. U direktnom duelu protiv Šahtara, francuska ekipa odigrala je 1:1 što je bilo dovoljno da se nađu u 16 najboljih timova Evrope.

Nije sve tako lako išlo za trenutno četvrtoplasirani tim francuskog prvenstva, pošto su od 22. minuta bili u zaostatku od 1:0. Gol za domaćina postigao je Moraes, što je bio rezultat koji je Ukrajinice vodio dalje. U 20. minutu drugog poluvremena Fekir izjednačava rezultat na 1:1 i opet vraća svoj tim na drugo mjesto na tabeli. Do kraja utakmice Šahtar nije uspio postići gol, pa će se morati zadovoljiti igranjem u Ligi Evrope.

U ostalim utakmicama bilo je mnogo iznenađenja, ali ona nisu mnogo uticala na konačno stanje na tabelama.

CSKA je po drugi put ove sezone pobijedio Real. Ovaj put u gostima na “Santiago Bernabeu” sa visokih 3:0, ali Moskovljanima to ništa nije značilo, jer je njihov rival u borbi za LE Viktorija Plzen slavila protiv Rome sa 2:1 i tako prezimila u Evropi.

Utakmicu večeri odigrali su Ajaks i Bajern. U meču za prvo mjesto viđena su dva preokreta, Bajern je dva puta vodio, Ajaks jednom, da bi se na kraju oba tima morala zadovoljiti sa bodom. Konačan rezultat je bio 3:3, uz dva gola srpskog reprezentativca Dušana Tadića. U istoj grupi u utakmici bez značaja, Benfika je pobijedila AEK sa 1:0.

U grupi F, gdje su Šahtar i Lion, Mančester Siti je potvrdio prvo mjesto trijumfom protiv Hofenhajma sa 2:1.

Do prva tri boda u posljednjem kolu došla je ekipa Jang Bojsa. Švajcarski tim je bio bolji od Juventusa sa 2:1, a istim rezultatom slavila je i Valensija protiv Mančester Junajteda.