Evrokup: Zvezda “stotkom” počistila Galatasaraj!

354

Košarkaši Crvene zvezde pobjedom su završili grupnu fazu Evrokupa. Igrači Milana Tomića ubjedljivo su savladali domaći Galatasaraj, 83:100, te završili takmičenje na trećoj poziciji i ovjerili plasman u Top 16 ovog takmičenja.

Utakmica nije imala takmičarski značaj pa su obe ekipe tako i ušle u meč, u prvoj četvrtini praktično da se odbrane nisu igrale, a u takvoj situaciji bolje se snašao Galatasaraj, koji je nakon prvih 10 minuta imao dva poena prednosti, 26:24.

U drugoj dionici igrači Milana Tomića zaigrali su mnogo bolje odbranu, to je rezultiralo brojnim greškama u igri turskog kluba, a u napadu je odličan Boriša Simanić koji je utakmicu počeo kao starter. Simanić je u prvih 20 minuta postigao 11 poena uz čak četiri ukradene lopte, a “crveno-bijeli” su na odmor otišli sa sedam poena prednosti (49:42).

Još bolja igra srpskog kluba u drugom poluvremenu, vrlo brzo Crvena zvezda je stekla dvocifrenu prednost, a tri minuta prije kraja treće četvrtine bilo je i +15 (72:57).

Uzvratio je Galatasaraj sa osam vezanih poena, seriju je prekinuo Perperoglu, da bi stvari na svoje mjesto ponovo postavio Marko Kešelj sa pet vezanih poena. Trojka Vebstera uz zvuk sirene na isteku treće četvrtine nije poremetila “crveno-bijele” koji su pred posljednju četvrtinu vodili sa 79:68.

Četvrta četvrtina počela je sa četiri vezana poena Galatasaraja, ali svaka neizvijesnost se tu završila, Crvena zvezda je ponovo stekla dvocifrenu razliku i mirno privela meč kraju.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Bili Beron sa 20 poena (5/6 trojke), Regland je ubacio 18 uz 12 asistencija, dok je Simanić meč završio sa 17 poena (5/8 trojke) i pet ukradenih lopti. Kod Galatasaraja Hejs je bio najbolji sa 30 poena.

Srpski šampion je još ranije obezbijedio plasman u Top 16 Evrokupa, a ovom pobjedom je potvrdio treću poziciju na kojoj je završio nastup u grupnoj fazi sa skorom od šest pobjeda i četiri poraza. U Top 16 Crvena zvezda će igrati u grupi sa Valensijom i Unikahom, dok će četvrta ekipa biti Limož ili Tofaš.