Evrokup: Zvezda nad Brešom demonstrirala silu!

315

Košarkaši Crvene zvezde su se sa kamatom revanširali Breši za poraz u Italiji. U devetom kolu Evrokupa “crveno-bijeli” su pred oko 4 000 gledalaca u dvorani “Pionir” deklasirali italijanski klub, posebno u prvom poluvremenu, u kojem su stekli nestvarnih 43 poena prednosti.

U prvih 20 minuta na parketu je igrala samo Zvezda i to u NBA ritmu. Trojka Berona u šestom minutu donijela je ekipi Milana Tomića prvo dvocifreno vođstvo (17:6), ali je to bio samo početak brutalnog izdanja srpskog šampiona.

Na kraju prve dionice bilo je plus 17 (31:14), a sredinom drugog perioda, poslije trojki Perperoglua i Berona i plus 31 (51:30). Ni to nije zadovoljilo “crveno-bijele” koji su protivniku u drugoj četvrtini dozvolili da postigne samo osam poena. Pored toga Zvezda je prvo poluvrijeme završila serijom 15:0 i uz 10 pogođenih trojki iz 15 pokušaja u prvih 20 minuta, na veliki odmor otišla sa prednošću od 43 poena (65:22).

U istom ritmu su “crveno-bijeli” počeli i treću četvrtinu, kada su došli do maksimalnih plus 47 (72:25), ali je potom došlo do opuštanja. Breša je serijom od 11:0 na početku posljednje dionice upristojila zaostatak i natjerala Milana Tomića da zatraži tajm-aut, poslije koga su se njegovi igrači uozbiljili i do kraja odigrali na visokom nivou.

Svih 12 igrača, na koje je večeras računao Milan Tomić, upisali su se u strijelce. Najbolji učinak je imao Džo Regland sa 16 poena i 10 asistencija. Branko Lazić je postigao 14 poena, bez promašaja (1/1 za dva, 4/4 za tri poena), Bili Beron je dodao 13 poena, uz osam asistencija, a Boriša Simanić 12 poena, uz šest skokova. Alen sa 17 i Kaningem sa 14 poena bili su najefikasniji u Breši.

Zvezda je ovom pobjedom skoro sigurno obezbijedila plasman u Top 16 Evrokupa, a ako Monako večeras pred svojim navijačima pobijedi Galatasaraj, srpski šampion će i matematički osigurati plasman u narednu rundu takmičenja.

Dobra vijest i za ekipu Partizana. Zahvaljujući pobjedi Turk Telekoma nad Trentom 84:77, “crno-bijeli” su ostali u igri za plasman u Top16 fazu. Za taj uspjeh biće im potrebna pobjeda u posljednom kolu nad turskim timom sa više od pet poena razlike, te poraz Italijana kod kuće od lidera grupe Valensije. U slučaju da poraz u posljednjem kolu doživi i Zenit, a Partizan slavi u hali “Aleksandar Nikolić”, tim Andree Trnkijerija će završiti na trećem mjestu.