Bogdanović pokrenuo “kraljeve”, Džejms bolji od Dejvisa

365

Košarkaši Sakramenta pobijedili su Memfis poslije velikog preokreta rezultatom 102:99. Kingsi su gubili tokom maltene cijelog meča, ali na kraju uspjeli da dođu do preokreta i budu mirniji u završnici.

Srpski tandem u domaćem sastavu odigrao je izuzetno loše u prvom poluvremenu. Za prva 24 minuta Nemanja Bjelica nije postigao nijedan poen, dok je Bogdan Bogdanović dva puta bio precizan sa slobodnih bacanja.

Prednost Grizlisa je u drugom poluvremenu rasla i do 17 poena, ali je krajem treće dionice uslijedila velika serija Kingsa. Sakramento je napravio 11:0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine, a od ukupno 13 poena u tom periodu igre za domaćina 11 je postigao upravo Bogdanović.

Najbolji u završnici, a i tokom cijelog meča, bio je Badi Hild. Momak sa Bahama je pogađao u visokim procentima u završnici, ali je sa fantastičnom partijom u drugom poluvremenu nastavio i Bogdan.

Pomenuti Hild je bio najefikasniji sa 28 poena, uz osam skokova, Bogdanović je dodao 14 poena i četiri asistencije, a Dieron Foks je imao isto poena, ali osam uspješnih dodavanja. Koli-Stajn je upisao dabl-dabl od 12 poena i 13 uhvaćenih lopti, a Nemanja Bjelica je dodao 11, uz šest skokova.

Kod poraženih istakao se Majk Konli sa 23 poena, sedam skokova i pet asistencija. Njega su pratili Geret Templ sa 17, te Gasol i Džeren Džekson sa po 12 poena.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa na domaćem parketu su pobedili Nju Orleans Pelikanse rezultatom 112:104. Duel dvije franšize obilježili su nevjerovatni Lebron Džejms i Entoni Dejvis.

Na jednoj strani, Džejms je meč završio sa tripl-dablom od 22 poena, 12 skokova i 14 asistencija, ali je iz igre šutirao tek 8/20. Kod gostiju nezaustavljivi Dejvis je imao 30 poena, čak 20 skokova i pet uspješnih dodavanja, uz bolje procente iz igre, 12/23.

Pelikansi su se pri kraju utakmice serijom od 6:0 vratili na minus pet na nešto više od tri minuta do kraja i imali solidne šanse da ugroze Lejkerse, ali od tog trenuta pa sve do kraja nisu postigli ni jedan jedini poen.