RK Borac zimuje u Evropi!

384

Rukometaši Borca plasirali su se u osminu finala Čelendž kupa pošto su, po drugi put, porazili Vogošću. Nakon 23:22 prije sedam dana, “crveno-plavi” su večeras slavili rezultatom 30:18.

Tako će izabranici Mirka Mikića evropsko proljeće igrati prvi put nakon 15 godina i dvomeča sa švajcarskim Vaker Tunom.

S obzirom na činjenicu da je prvi okršaj bh. predstavnika bio neizvjestan, slična predstava se očekivala i u “Boriku”. Međutim, drama je izostala.

Jer, Banjalučani su na startu “dodali gas”, golom Vladana Đurđevića poveli 5:0 i više se nisu osvrtali.

Doduše, gosti su povremeno uspijevali da zaprijete. Prišli su na 3:6, ali je taj atak odbijen, pa je na semaforu uskoro pisalo 12:4. Na poluvremenu je bilo 13:8.

Učenici Kasima Kamenice drugi dio su otvorili pogotkom za 9:13. A onda je Borac još jednom ubacio u “brzinu više”. Serijom 4:0 domaćin se “odlijepio” na 17:9 i tako nagovijestio epilog bitke pred 1 500 gledalaca u “hramu sporta”.

A kada je u 42. minutu Đurđević pogodio za prvu dvocifrenu prednost, 20:10, bilo je jasno da će “crveno-plavi” prezimiti u Evropi.

Đurđević je sa sedam golova predvodio pobjednike. Dean Šešić je postigao šest, Dejan Unčanin četiri, a Srđan Mijatović, Milan Dakić i Bojan Rađenović po tri pogotka.

Najefikasniji kod gostiju bio je Almir Osmanhodžić, koji je metu pogađao četiri puta.