Partizan “šesticom” ispratio Dinamo iz Vranja (VIDEO)

384

Fudbaleri Partizana ostavrili su treći vezani trijumf u sezoni, pošto su u 17. kolu Superlige Srbije na svom terenu savladali Dinamo iz Vranja 6:0 (2:0).

Istina, domaćima je, da dođu do prednosti, mnogo pomogao i golman gostiju Đurić, ali je Partizan tokom svih 90 minuta bio bolji i konkretniji tim i sasvim zasluženo upisao najubjeljiviju pobjedu u dosadašnjem toku sezone, na kraju Partizan – Dinamo 6:0.

Ne baš ubjedljivo izdanje Partizana u prvom poluvremenu završilo se, ipak, ubjedljivim vođstvom. Dosta vremena je trebalo “crno-bijelima” da stvore kakvu-takvu priliku pred golom Đurića, a dogodilo se to u 14. minutu kada je sudija Minaković dosudio slobodan udarac za domaće na 18 metara, po sredini, zbog prekršaja nad Rikardom. Pored lopte su bili Janković i Pantić, šutirao je ovaj drugi, više nego traljavo u živi zid. Zato su gosti, dva minuta kasnije, izveli opasan kontranapad, koji je udarcem glavom pored lijeve stative, završio Suraka.

Nebojša Kosović je, na centaršut sa lijeve strane, glavom promašio gol Dinama, a odličnu priliku imao je Nikolić, koga je uposlio Rikardo, međutim, Đurić je dobro intervenisao i izbacio loptu u korner. Partizan je izveo sijaset kornera, ali su, kao po pravilu, visoki štoperi Gašić i Pavišić, bili najbolji u skoku.

Gol je viđen kad smo mu se najmanje nadali. Pantić je u 37. minutu izveo prekid, iskosa sa lijeve strane, lopta je dugo putovala i išla pravo u naručje Uroša Đurića, ali je golman Dinama katastrofalno pogriješio i ona mu je prošla kroz ruke, ali i kroz noge i završila iza gol linije.

Pet minuta kasnije novi gol Partizana, ali ovaj put poslije smišljene akcije. Rikardo je bio strijelac, a loptu je odlično ubacio lijevi bek Urošević, 2:0 za “crno-bijele”, rekli bismo bez mnogo muke.

Grešku Svetozara Markovića u finišu poluvremena mogao je da iskoristi gost iz Vranja, ali je na pravom mjestu bio Valijente i otklonio opasnost, čime je stavljena tačka na sve zanimljivo u prvih 45 minuta.

Desetak laganih minuta u nastavku je proteklo prije nego što je Pantić, na dodavanje Kosovića, opalio sa ivice kaznenog prostora i po treći put natjerao Đurića da vadi loptu iz mreže.

Nedugo zatim Dimitrov je topovski šutira sa distance, lopta je išla pod prečku, ali se Stojković izvio i odbranio pokušaj. Zabilježili smo i prvu izmjenu u Partizanu, pošto je na teren ušao Zoran Tošić, koji se povrijedio još u prvom kolu prvenstva u Surdulici, pa je poslije operacije i perioda rehabilitacije, ponovo u tkmičarskom pogonu. On je ušao umjesto Marka Jankovića.

Nevjerovatnu priliku propustili su Vranjanci u 65. minutu, Vukajlović je prošao po lijevoj strani, odlično centrirao, na petercu je Zakarija Suraka bio potpuno usamljen, ali je glavom poslao loptu u ruke Stojkoviću. Na drugoj strani šansu je imao Rikardo, u dva navrata je bio ispred Đurića, prvo je oklijevao, a onda šutirao neprecizno.

Tošić je u 78 minutu pokazao koliko je nedostajao “crno-bijelima” u proteklih 15. kola, koliko ga nije bilo, kada je kao na tacni poslužio Rikarda, a napadaču sa Zelenortskih Ostrva nije bilo teško da postigne svoj sedmi gol u sezoni, a drugi na ovom meču.

Na kraju se iskazao još jedan rezervista, Đorđe Ivanović je u 86. minutu dobru akciju domaćeg tima okončao petim golom Partizana. Ni to nije bio kraj golovima u ovoj kišnoj beogradskoj večeri, Tošić je u 90. minutu uposlio Ivanovića, ovaj prebacio golmana Đurića, a loptu je lagano u praznu mrežu ubacio Nikolić za 6:0.