Epska bitka: Đoković 25. put srušio Federera!

448

Novak Đoković pobijedio je 25. put Rodžera Federera i plasirao se u finale Mastersa u Parizu!

Đoković je četvrti put u nizu savladao Švajcarca sa 7:6 (8:6), 5:7, 7:6 (7:3) potvrdivši da je trenutno neprikosnoven u ovom sportu.

Prvi set protekao je u odličnoj igri i jednog i drugog tenisera u trenucima kada su imali svoj servis, nije napravljen čak nijedan brejk, a pobjednik je odličen tek nakon taj-brejka u kojem je bolji bio Đoković koji je rezultatom 8:6 stigao do osvajanja prvog seta.

Slično se igralo i u drugom setu, na početku je Đoković imao priliku da napravi brejk i stigne u vodstvo, no Federer se izvukao, a ključni je bio 12 gem drugog seta u kojem je Federer napravio prvi brejk i rezultatom 7:5 stigao do poravnanja u setovima.

Epska bitka dvojice fantastičnih tenisera nastavljena je i u trećem setu, još jednom u kojem nije napravljen nijedan brejk, a pobjednik je opet odlučen nakon taj-brejka. Identično kao u prvom setu, Đoković je opet bio bolji, te je stigao do osvajanja drugog seta, odnosno pobjede i plasmana u finale.

Srbin će se za petu titulu u sezoni kojom bi krunisao povratak na prvo mjesto ATP liste igrati protiv Rusa Karena Hačanova.