Budućnost i dalje bez pobjede u Evroligi

367

Košarkaši Žalgirisa na gostovanju u Podgorici slavili su protiv Budućnost rezultatom 72:60 u šestom kolu Evrolige.

Budućnost je zabilježila i šesti poraz u ovogodišnjem izdanju Evrolige u isto toliko mečeva, dok je Žalgiris ostvario treću pobjedu.

Gosti iz “zelene šume” su od samog starta nametnuli ritam koji im odgovara i tokom cijelog susreta kontrolisali igru i rezultat, te meč priveli kraju bez previše oscilacija.

Žalgiris je vodio tokom gotovo cijelog meča i Budućnosti prepustio prednost samo početkom drugog poluvremena kada je tim Aleksandra Džikića poveo sa 38:36.

Četa Šarunasa Jasikevičusa ubrzo je povratila vođstvo i zadržala ga do kraja meča, a čak i povisila tokom četvrte četvrtine na 11 poena prednosti.

Najefikasniji u gostujućem sastavu bio je Brendon Dejvis sa 20 poena, 12 uz pet skokova imao je Antanas Kavaliuskas, dok je deset poena i šest asistencija zabeležio bivši plej Crvene zvezde Nejt Volters.

Kod Podgoričana ubjedljivo bolji od ostalih bio je Alen Omić sa 16 poena i šest uhvaćenih lopti. Erl Klark je imao devet poena i sedam skokova. Nikola Ivanović je svoje prve i jedine poene postigao u četvrtoj dionici.

Navijači u dvorani Morača su tokom cijele četvrte četvrtine zviždali svojim igračima, prije svega Erlu Klarku i ostalim strancima, zbog loših rezultata ali i igara u dresu šampiona ABA lige.

Budućnost svoj sljedeći meč igra takođe pred svojim navijačima, 15. novembra protiv Baskonije, dok dan kasnije Žalgiris dočekuje Barselonu.