Zvezda u nadoknadi do pobjede

485

Fudbaleri Crvene Zvezde pobijedili su na gostovanju ekipu Zemuna poslije preokreta 2:1. Opet će biti priče o sudijama.

Mnogo teže neko očekivano šampion Srbije došao je do 10 pobjede u sezoni iz 11 utakmica. Neporažen je teren do sada napustio samo vječiti rival Partizan, dok je ekipa Zemuna bila bliža od svih ostalih da to ponovi.

Poveo je Zemun već u 10. minuti preko Stojkovića. Detalj o kome će se sigurno pričati narednih dana u Srbiji desio se 12 minuta kasnije . Dušan Jovančić zapeo je sam sebi za nogu u kaznenom prostoru, a sudija Srđan Jovanović je na asistenciju pomoćnika pokazao na “bijelu tačku”. Ebelisio je preuzeo odgovornost, ali je pogodio stativu.

Zemun se odlično branio, sve do nadoknade vremena kada 20-ak sekundi prije kraja prvog poluvremena Joveljić poravnava na 1:1.

Drugo poluvrijeme bilo je preslikano prvo. Zemun se nastavio branit, ali je kao i u prvom poklekao u nadoknadi. U drugoj od ukupno pet minuta nadoknade, Marko Marin donio je “crveno-bijelima” nova tri boda i tako prve pratioce ostavio na sedam bodova zaostatka.