Košarkaši Crvene zvezde zadržali su makimalan učinak na početku sezone. Igrači Milana Tomića savladali su Andoru i ostvarili treću pobjedu u isto toliko utakmica u Evrokupu.

“Crveno bijeli” su dobro počeli utakmicu i u 6. minutu imali su već 8 poena prednosti (12:4). Gosti iz Andore, koji su u prošlom kolu ubacili čak 110 poena Breši, pokazali su da im je dalekometna paljba jako oružje, pa su serijom 11:2 u kojoj su postigli tri trojke, prvi put na utakmici poveli (15:14).

Gosti su poslije prvih 10 minuta imali poen prednosti, a sjajnom igrom na početku druge stekli su osam poena viška (24:16). Naredni minuti protekli su u znaku Džoa Reglanda, koji je vodio Crvenu zvezdu do novog vođstva koje je u 16. minutu iznosilo 31:27. Andora je imala novi odgovor i sa šest vezanih poena ponovo povela, ali su posljednja tri minuta protekla u potpunoj dominaciji Crvene zvezde. Serijom od 13:0 u kojoj je Aleksa Radanov postigao dvije trojke, beogradski klub je došao do sigurnih 44:33 poslije prvog poluvremena.

Srpski šampion je na startu drugog poluvremena stigao do maksimalnih +14 (49:35), nakon čega je uslijedio novi pad u igri i serija Andore od 12 vezanih poena. U odlučujućih deset minuta ušlo se sa vođstvom domaćeg tima 60:58, igrači Andore su držali konstantan priključak, ali nisu uspjeli da ponovo dođu do vođstva.

Dva i po minuta prije kraja bilo je 80:74, a nakon gotovo minut i po bez koša sa obe strane Regland je postigao trojku i riješio pitanje pobjednika. Trideset sekundi prije kraja Jelinek je imao priliku da donese novu neizvijesnost, ali je promašio, a nakon slobodnih bacanja Faje je postavio konačan rezultat.

Regland je sa 24 poena bio najefikasniji, pratio ga je Faje sa 18, dok je Odžo ubacio 10 poena. Jelinek je ubacio 18 poena za goste, Vitington je dodao 13, a Albisi, Šurna i Dilan Enis po 10 poena.