Nestvaran poraz Zvezde

839

Košarkaši Crvene Zvezde doživjeli su prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Evrokupu. Bolji od ekipe Milana Tomića bila je italijanska Breša sa 69:61.

Zvezda je meč otvorila serijom 24:2. Poslije samo pet minuta imali su plus od 22 poena. Prvu četvrtinu su završili sa 31 postignutim poenom, a onda je uslijedio nevjerovatan pad, kakav do sada nije viđen u igri “crveno-bijelih” ove sezone.

Počeli su olako da gube lopte i promašuju iz svih pozicija, stao je šut, tako da za šest i po minuta u drugoj četvrtini nisu uspjeli da postignu poene iz igre, pogođena su svega dva slobodna bacanja.

Breša je ušla u ritam, počela da pravi seriju i za tili čas je sa minus 22 stigla do poena prednosti na poluvremenu, 39:38.

Utisak je da se igra Beograđana nije mnogo popravila ni u trećoj četvrtini koju su Italijani riješili u svoju korist rezultatom 17:12, pa su po isteku iste imali šest poena prednosti, 56:50.

Blijeda je bila i posljednja dionica igre koja je završena sa 13:11 u korist domaćina.

Sve u svemu, veoma malo raspoloženih u timu “crveno-bijelih”, najefikasniji je bio Bili Beron sa 22 poena, Branko Lazić je postigao 11, dok su Džo Regland i Maik Cirbes ubacili po osam poena.

U pobjedničkom titmu, Beverli Džerald je postigao 15, a Alen i Mos po osam poena.