Mornar poslije drame bolji od Partizana

354

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju od Mornara sa 97:94, u trećem kolu ABA lige.

Izabranici Nenada Čanka pretrpjeli su prvi poraz u ABA ligi, dok je domaći sastav zabilježio prvu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Nemanja Vranješ sa 26 poena, dok je Kejnig ubacio 23.

Partizan je predvodio Đorđe Gagić sa 23 poena, Pejdž je ubacio 20 uz šest asistencija, dok je Zagorac imao meč ispod prosjeka (7p, 6sk, 3as).

Pomenuti Vranješ ima najveće zasluge za trijufm ekipe iz Bara, pošto je u posljednja dva minuta postigao gotovo sve poene Mornara. Prvo je sa dve trojke iz teških pozicija distancirao Partizan, a onda je u završnici pogodio sva važnja bacanja.

Mornar je utakmicu krenuo veoma motivisano i već poslije prvih deset minuta igre imali su dvocifrenu prednost, 25:14. U nastavku domaći igrači pogađali su gotovo sve i u jednom trenutku na semaforu je bilo 48:30.

Partizan je uspio da konsoliduje redove i da do poluvremena smanji zaostatak, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa rezultatom 50:36. U trećoj četvrtini crno-bijeli nikako nisu uspjeli da smanje zaostatak i ekipa iz Bara pred posljednju četvrtinu imala je +13.

Sredinom posljednje deonice Partizan je krenuo polako da topi prednost, a vođa je bio Đorđe Gagić, koji je meč na kraju završio sa 23 poena.

Ipak, Vranješ nije dozvolio ekipi Nenada Čanka da dođe do preokreta i Mornar je ostvario pobjedu.

Ovo je prvi trijumf za Mornar ove sezone u ABA ligi.