Liverpul prejak za Crvenu zvezdu

476

Fudbaleri Crvene zvezde doživjeli su još jedan ubjedljiv poraz u Ligi šampiona, pošto je na “Enfildu” Liverpul bio bolji rezultatom 4:0.

“Crveno-bijeli” su odigrali bolje nego protiv Pari Sen Žermena prije nekoliko nedelja, ali su osjetili svu moć engleskog predstavnika koji je prošle sezone igrao finale, a i ove je jedan od favorita za osvajanje trofeja.

Nakon što je Milan Borjan zaustavio Mohameda Salaha “jedan na jedan” u 11, a Srđan Babić propustio veliku priliku za gol poslije kornera u 18, “pao” je i prvi gol na meču – Lorenco Ebisilio napravio je grešku na sredini terena u 20. minutu i desetak sekundi kasnije “redsi” su poveli preko Roberta Firmina.

Brazilac je iz “srca” šesnaesterca plasirao loptu u mrežu lijevom nogom poslije prodora i tačnog dodavanja Endrjua Robertsona.

Od finala Lige šampiona i povrede ramena u duelu sa Serhijom Ramosom, Salah pokušava da se vrati u nestvarnu golgetersku formu iz prošle sezone što prve dvije šanse koje je imao večeras nisu nagoveštavale… Ali, iz treće nije mogao da promaši.

U seriji naleta po bokovima, Liverpul je u 45. minutu odigrao jednostavnu i brzu akciju po desnoj strani, Đerdan Šaćiri majstorski je “ostavio” loptu Egipćaninu, a ovaj sa svoje pozicije – malo iskosa – poslao loptu pod prečku za prvi gol u Ligi šampiona, a peti ove sezone ukupno.

Sudijski tim iz Njemačke obrukao se u 50. minutu, kada je duel Filipa Stojkovića i Sadija Manea naknadno okarakterisan kao povod za najstrožu kaznu. Najmlađi njemački internacionalni sudija, 34-godišnji Danijel Zibert imao je najbolji ugao i mogao jasno da vidi intenzitet duela između kapitena “crveno-bijelih” i napadača “redsa”, ali je desetak sekundi nakon završetka akcije uvažio sugestiju asistenta koji se nalazio iza Borjanovog gola i – pokazao na bijelu tačku.

Uzalud su se zvezdaši bunili, iako sa pravom. Salah je namijestio loptu na “kreč” i poslao Borjana ulijevo, a loptu po sredini u mrežu.

Fudbaleri Crvene zvezde smijali su se Zibertu u 77. minutu, kada je nespretnu reakciju El Fardu Bena kaznio još jednim jedanaestercem. Ali, činjenica je da je napadač pogodio samog sebe u ruku prilikom jedne intervencije i da je povoda za najstrožu kaznu ovog puta bilo.

Ali, nije bilo gola, jer je Borjan “pročitao” Manea i, uz pomoć prečke, spriječio ga da povisi na 4:0… u tom trenutku.

Već u 80. Mane je poslije greške Babića dobio priliku da se iskupi i iskoristio je prvim pogotkom u Ligi šampiona, a petim u sezoni. Samo minut kasnije, Borjan je istrčavanjem uspio da zaustavi rezervistu Adama Lalanu u sprintu ka “petardi”.

Srpski šampion je doživio drugi poraz u trećem golu grupe C i nalazi se na posljednjem mjestu sa jednim bodom i gol razlikom 1:10, iza Parižana koji imaju četiri boda.

Ispred su Napoli sa pet i Liverpul koji je skupio šest.