Liga Evrope: Slavija bez sreće, Dinamu nova pobjeda! (VIDEO)

516

Odigrane su prve utakmice drugog kola Lige Evrope. Domaće ekipe slavile su u grupi A, ”farmaceuti” su bili bolji od Kiprana, a Cirih je golom Palsona u 84. minutu savladao bugarski Ludogorec.

“Red Bulovci” su bili ubjedljivi u B grupi, Salcburg je gubio od Seltika od 2. minuta, ali je u nastavku zahvaljujući Daburu, dvostrukom strijelcu i Minaminu stigao do trijumfa. Siguran je bio i Lajpcig, još jedan Red Bulov maneken, koji je slavio u Trondhajmu protiv Rozenborga i osvojio prve bodove.

Slavija iz Praga je odigrala odličan meč u Sankt Peterburgu, ali nije imala sreće da osvoji ni bod. Na kraju je slavio Zenit golom Kokorina desetak minuta prije kraja. Malo iznenađenje se dogodilo u Bordou gdje je Kopenhagen pobijedio domaći tim 2:1, a gol za trijumf postigao je Robert Skov u 92. minutu. Žirondinci su kod 0:1 promašili jedanaesterac.

Navijači Dinama sa zastavom NDH i slikama Stepinca! (FOTO)

Dinamo iz Zagreba ima maksimalan učinak poslije dva kola, pošto su nakon Fenera, uspjeli da pobijede i Anderleht i to usred Brisela. Hajrović sa penala i Gojak bili su strijelci za goste. Treba reći da su belgijanci igrali sa desetoricom cijelo drugo poluvrijeme zbog isključenja Vranješa.

Uspješan je bio i turski velikan Fenerbahče koji je golovima u drugom poluvremenu savladao slovačku Trnavu.

I sa kombinovanim timom Arsenal je bio prejak za Karabag, i to u Azerbejdžanu, dok je Sporting sa dva gola u nadoknadi vremena preokrenuo vođstvo Vorskle u svoj trijumf.

Gubio je Milan od Olimpijakosa na San Siru, ali je u nastavku tri puta pogađao mrežu gostiju, dva puta Kutrone, a jednom Iguain. Betis se dugo mučio sa Luksemburžanima, ali je dominirao u drugih 45 minuta i postigao čak tri gola.