Evrokup: Šesti uzastopni poraz Partizana!

307

U danu kada su dobili novog trenera, Italijana Andreu Trinkijerija, košarkaši Partizana su gostovali u Ankari u okviru petog kola Evrokupa i zabilježili šesti uzastopni poraz, treći u ovom takmičenju.

“Crno-bijele” je sa klupe predvodio Aleksandar Matović, a u timu su bili i oporavljeni Rade Zagorac, kao i najnovije pojačanje Entoni Braun, koji je debitovao, ali se nije upisao u strijelce za gotovo 15 minuta na terenu.

I poslije ove utakmice jasno je da novom treneru predstoji mnogo posla da, prije svega, vrati vjeru u sopstvene mogućnosti košarkašima Partizana, koja je, nakon serije poraza, očigledno izvjetrila.

Trebalo je Partizanu dva i po minuta da postigne prve poene u Ankari, učinio je to Vanja Marinković poslije prodora i polaganja. Srećom po “crno-bijele”, ni domaći u tim trenucima nisu bili pucački raspoloženi, pa su postigli samo šest poena. Trojkom Kempbela Turk Telekom odlazi na 11:5, a nova trojka, ovog puta Gebrijela, donosi čak osam razlike u 6. minutu, 17:9. Prednost domaćih nastavila je da raste zahvaljujući lošoj odbrani Beograđana, kao i ishitrenim šutevima u napadu. Poenima Lendsberga turski tim dolazi do 28:14 na kraju prvog perioda.

Još je više vremena trebalo Partizanu da postigne prve poene u drugoj četvrtini. Prošlo je 3 i po minuta, a za to vrijeme Turk Telekom je napravio seriju 7:0 i poveo sa 35:14, čak 21 poen razlike i meč je već tada klizio iz ruku gostiju. Zahvaljujući dalekometnim šutevima Vanje Marinkovića, kao i koševima i asistencijama Markusa Pejdža, “crno-bijeli” dolaze do kakvog takvog priključka, bilo je 42:30, da bi se na odmor otišlo pri vođstvu domaćina 46:32.

Marinković sa 14 i Pejdž sa 7 poena predvodili su Partizan, dok je kod domaćina Keni Gebrijel ubacio 13, a Silven Lendsberg devet koševa.

Malo više energije u odbrani “crno-bijeli” su ”naplatili” poenima Gagića i Nikolića, kao i zakucavanjem Marinkovića, nakon ukradene lopte. I kada su trebali da trenutnih -12 dodatno smanje, Turk Telekom pogađa dvije uzastopne trojke i za 30 sekundi ponovo je velikih -18, pa je Aleksandar Matović morao da traži tajm-aut. Mnogo problema imao je srpski tim sa Vladimirom Štimcem, kada je ovaj bio u igri i centri Partizana nisu uspijevali da zaustave robustnog košarkaša u reketu. Pobjegli su ”poštari” ponovo na +20, 62:42, ali je srpski predstavnik napravio seriju 10:0, za vrlo kratko vrijeme, koju je zakucavanjem okončao Džok Lendejl. Mogao je Partizan dodatno da smanji razliku, ali je Alekseju Nikoliću, na nevjerovatan način, po drugi put na meču, lopta iskliznula iz ruku.

Priliku za potpuni povratak u meč gosti su propustili na početku posljednjeg perioda. Čak četiri uzastopna napada Partizan je promašio, u trenucima kada ni domaći nisu uspijevali da pogode, i nisu uspjeli da smanje razliku makar na jednocifrenu. Mučenje sa obe strane je prekinuo Lendsberg, naravno, pogotkom za tri poena. Uspio je srpski tim, napokon, da spusti razliku ispod deset poena, bilo je 67:60, ali nesmotrenost Jankovića kada je napravio korake, a zatim i dobio tehničku grešku zbog prigovora, a zatim i promašaj Veličkovića za tri poena, vratio je dvocifrenu prednost domaćima tri minuta prije kraja.

Tu je negdje i bio kraj svih nada gostiju da mogu do pobjede, a ostalo je da pokušaju da izgube sa što manjom razlikom, nadajući se da bi u posljednjem kolu, eventualnim trijumfom sa većom razlikom, mogli da pronađu put u dalje takmičenje. U tome su na kraju i uspjeli, pa je meč završen sa 77:72, pošto je Pejdž pogodio trojku u posljednjoj sekundi.

Marinković je meč završio sa 28 poena, Pejdž je dodao 14, a Lendejl je uz 8 koševa imao i 14 skokova. Turk Telekom je predvodio Keni Gebrijel sa 16 poena, 13 je imao Kempbel, a po 12 su ubacili Štimac i Lendsberg.