Bukejlović za SrpskaCafe: Ljudi žele istinske promjene

918
Nina Bukejlović

Širom Republike Srpske na skupovima Srpske demokratske stranke osjeća se pozitivna energija među ljudima koji žele istinske i korjenite promjene. To je ona energija koja će ljude motivisati da izađu na izbore 7. oktobra i daju povjerenje SDS-u i Savezu za pobjedu.

Rekla je ovo u razgovoru za portal SrpskaCafe predsjednica Omladine SDS-a i kandidat za Narodnu skupštinu Republike Srpske u izbornoj jedinici pet Nina Bukejlović.

– Očekujem i vjerujem u ubjedljivu pobjedu SDS-a i Saveza za pobjedu. Vjerujem u pobjedu i vjerujem da ćemo od 8. oktobra započeti sa pozitivnim promjenama koje će nas odvesti u pravcu stvaranja boljeg, pravednijeg, bezbjednijeg i prosperitetnijeg društva, koje pruža jednaku šansu svim svojim građanima – kaže Bukejlovićeva.

Vjerujem u podršku birača

o Koji su prvi potezi koji ćete povući ukoliko dobijete podršku glasača?

– Vjerujem u podršku birača, a ono za šta ću se zalagati jeste kreiranje niza novih sistemskih rješenja kroz donošenje novih zakona i podzakonskih akata i izmjene postojećih u cilju njihovog poboljšanja, a sve sa ciljem poboljšanja i unapređenja kvaliteta života svih građana Republike Srpske.

o Zašto da građani glasaju za vas i SDS, a ne nekoga drugog?

– Dobila sam punu podršku za svoju kandidaturu od članova i simpatizera Gradskog odbora SDS-a Doboj, i mnogih drugih nestranačkih ljudi iz mjesta gdje sam rođena, odrasla i gdje živim. To su ljudi koji su prepoznali moj dosadašnji trud, rad i zalaganje kako u stranci, tako i kao odbornika u Skupštini Grada Doboja.

o Šta je u osnovi vašeg političkog i ekonomskog programa i šta je okosnica vaše kampanje?

– Osnova mog političkog i ekonomskog programa, odnosno programa SDS-a je borba da se riječima poput ravnopravnost, poštenje, poštovanje, razumijevanje, solidarnost, napredak, zajedništvo i ljubav vrati značaj u našem društvu i da ciljevi poput posao za sve ljude, bezbjednost ljudi i njihove imovine, bolja i kvalitetnija budućnost i život dostojan čovjeka postanu naša stvarnost.

o Kako ćete garantovati građanima da ćete ispuniti obećano ako dobijete podršku?

– Ja sam odgovorna u poslu koji obavljam, bilo da je riječ o mojoj struci ili mom političkom angažmanu. Obećanja ne dajem lako, ali kada ih dam uvijek ih odgovorno ispunjavam. To su ljudi iz moje izborne baze jasno uvidjeli i prije i nakon mog izbora za odbornika u Skupštini grada Doboja. Oni znaju da ukoliko budem izabrana za poslanika u Narodnoj skupštini da ću dostojno i odgovorno predstavljati njih i naš grad, odnosno da neću iznevjeriti njihova očekivanja.

o Kako ocjenjujete protivkandidate i njihove kampanje?

– Fokusirana sam na kampanju moje stranke i svoju ličnu kampanju i na to kako da se što bolje predstavim mojim potencijalnim biračima. Nastojim koliko mi vrijeme i moje obaveze dozvole da zbog informisanosti obratim pažnju i na kampanje kandidata drugih političkih stranaka. Smatram da nas ljudi ne pamte po onome šta smo i gdje izjavili, već po onome šta smo konkretno i kada za njih korisno uradili.

Darko Momić

Besplatnu aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

NEMA KOMENTARA