Bajern za dva minuta do tri boda, Valensija remizirala u Bernu

445

Fudbaleri Bajerna savladali su AEK 2:0 u Atini, dok su Jang Bojs i Valensija remizirali 1:1 u Bernu, u prvim mečevima trećeg kola Lige šampiona.

Bavarci, očito, izlaze iz krize. Nakon pobjede u Wolfsburgu u prvenstvu (3:1), Bayern je slavio i u Ligi šampiona. Njemački prvak se mučio u prvih 45 minuta, ali je ipak stigao do pobjede u nastavku susreta.

Prvo je nakon greške odbrane gostiju u 61. minuti Gnabry uposlio Robbena čiji je šut blokiran, ali lopta dolazi do Martineza koji pogađa za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Rafinha je asitirao Lewandowskom kojem nije bilo teško postići pogodak za konačnih 2:0.

Young Boys je dočekao Valenciju, a gosti su prvi stigli u vodstvo kada je Batshuayi pogodio na Solerovu asistenciju u 26. minuti susreta.

U 55. minuti Hoarau je iz penala postigao prvi pogodak za Švajcarce ove sezone u Ligi šampiona i prvi bod.