Tuzla Siti slavio protiv Krupe, u Gabeli i Ugljeviku bez golova

522

Ekipa Tuzla Sitija pobijedila je Krupu u meču 11. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1, dok su susreti između Zvijezde 09 i Radnika, odnosno GOŠK-a i Čelika završeni bez golova.

Tuzla je povela u 25. minuti kada je novajlija Vojo Ubiparib iskoristio asistenciju Nukića i postigao svoj prvi pogodak u dresu novog kluba. Hasanović je, ubrzo nakon toga, imao priliku da postigne drugi pogodak za Tuzlu, ali njegov udarac je blokiran.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ni pravih prilika, ni pogodaka, a pitanje pobjednika ovog meča odlučeno je u 55. minuti kada domaći igrači postižu drugi pogodak. Strijelac je ovaj put bio Sarčević nakon lijepe kombinacije sa Ubiparipom.

Jedino što je Krupa uspjela uraditi do kraja meča je utješni pogodak Golubovića u 69. minuti.

Meč između GOŠK-a i Čelika donio je jednu od najlošijih utakmica u ovoj sezoni Premijer lige BiH, a u čitavih 90 minuta meča vrijedi izdvojiti jedino priliku Aleksića za domaću ekipu u 90. minuti kada Ružić brani njegov šut. Na drugoj strani je odmah pokušao Jazvin, ali nije bio precizan, pa je meč završen bez pogodaka.

U Ugljeviku su Zvijezda 09 i Radnik takođe odigrali meč bez pogodaka. Najbolju priliku za pobjedu imala je Zvijezda 09 u 76. minuti kada je Govedarica pogodio stativu, a odbijenu loptu Filipović nije spremio u mrežu.

Zvijezda je preko Huseinbašića imala još jednu priliku, ali je ovaj krilni napadač šutirao pored gola.