Srbija pobjedom protiv Tunisa osigurala prolaz

465

Odbojkaši Srbije savladali su reprezetaciju Tunisa sa 3:1 u setovima u trećoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Italiji. Rezultat po setovima je bio 20:25, 25:20, 25:21 i 25:20.

“Orlovi” su jako sporo započeli duel i nisu se oporavili od lošeg starta i samim tim izgubili prvi set igre, ali su sredinom drugog seta zaigrali znatno bolje.

Srbija se dosta mučila na prijemu, a nekim jako besmislenim greškama vraćala je Tunis u meč kada bi dolazila do vođstva.

Meč su započeli Kostić, Katić i Krsmanović, ali oni se nisu zadržali na terenu više od jednog i po seta, kada je selektor Nikola Grbić vratio najbolje na teren i Srbija je zaigrala mnogo bolje.

Luburić je jedini počeo meč i igrao ga do samog kraja, maltene bez napuštanja terena, ali je jako loše griješio i loše igrao, međutim zaradio veliki broj poena za svoju ekipu.

“Orlovi” su tek sredinom trećeg seta zaigrali dobro i riješili ga u svoju korist, a tu igru prenjeli u četvrtu dionicu meča. Ipak, novim greškama, prije svega lošim prijemom, ponovo su vratili Tunišane u meč.

Srbija je ipak krajem četvrtog seta “prelomila” Tunis i uz nekoliko odličnih blokova i servisa, prije svega Marka Ivovića i srednjih blokera, došla do mirnijeg završetka i, u neku ruku, rutinske pobjede.

Odbojkaši Srbije poslije tri odigrana kola imaju dvije pobjede i jedan poraz, a očekuju ih dueli sa Australijom i neumoljivom Rusijom.

Sljedeći meč selekcije Nikole Grbića na programu je u nedelju od 20.30, dok sa Rusima igraju u istom terminu dva dana kasnije.