Srbija bez medalje na Svjetskom prvenstvu

382

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je meč za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu od SAD-a sa 3:1 u setovima. Rezultat po setovima je glasio 23:25, 25:17, 32:30 i 25:19.

Igrači Nikole Grbića odigrali su meč ispod svojih mogućnosti, a kao ključni se pokazao treći set. Imala je Srbije tri set lopte za vođstvo u setovima od 2:1, ali ih nije iskoristila. Amerikanci su iskoristili svoju petu i tako preokrenuli rezultat, nakon što su “orlovi” poveli poslije prvog seta.

U četvrtom setu Srbija je potpuno pala, pa je reprezentacija SAD rutinski odradila posao i došla do bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu, koje se ove godine održalo u Italiji i Bugarskoj.

U duelu za titulu svjetskog šampiona od 21.15 časova sastaju su aktuelni svjetski prvaci Poljaci i aktuelni olimpijski pobjednik Brazil.