Remi Srbije i Hrvatske u velikoj drami

537

Vaterpolisti Srbije i Hrvatske odigrali su neriješeno 10:10 u posljednjem kolu grupe B Svjetskog kupa u Berlinu.

“Barakude” su furiozno ušle u ovaj duel i povele 3:0. Stojanović i Jakšić su smanjili rezultatski zaostatak, ali su Hrvati na pauzu otišli uz dva gola prednosti – 2:4.

Odličnom igrom u drugoj četvrtini Srbija je uspjela da izjednači (4:4). Razigrao se raspoloženi Stojanović, a još jedan gol u mreži rivala dodao je Mandić. Međutim, “barakude” su uzvratile u nastavku i još jednom pred kratak predah otišle uz vođstvo – 5:6.

Velika neizvjesnost obilježila je treću dionicu, u kojoj se vodila ravnopravna borba u bazenu. Pred odlučujući kvartal rezultat je bio 8:9.

“Delfini” su se u posljednjoj četvrtini izborili za izjednačenje (10:10). Hrvati su imali šut za pobjedu, ali ga nisu iskoristili, pa je utakmica završena nerješenim rezultatom.