U današnjoj pucnjavi u Aberdinu, u američkoj saveznoj državi Merilend, poginulo je najmanje troje ljudi.
FBI je naveo da je “pucnjava u toku” te da ima “više žrtava”, prenijela je agencija AP.
Guverner Merilenda je saopštio da njegova kancelarija pomno prati situaciju i da je država spremna da pruži svaku vrstu pomoći.

– Možemo potvrditi da je došlo do pucnjave na području ulica Spesutia i Periman. Ima više žrtava. Izbjegavajte to područje – objavila je policija na Tviteru.
Kako javlja En-Bi-Si, za napad je osumnjičena žena. Isti izvor piše da je incident okončan te da je napadačica savladana. Međutim, nije poznato da li je uhvaćena ili je ubijena.
Do pucnjave došlo u distributivnom centru
Do pucnjave je došlo u centru za distribuciju lijekova gdje, kako piše Si-En-En, radi oko 1 000 ljudi.
– Distributivni centar je mjesto gdje stižu proizvodi, zatim se odatle dalje upućuju na dostavu. Ovdje je riječ o dijelu velikog distributivnog centra. Do pucnjave je došlo nedaleko glavne zgrade – rekla je Sjuzan Henderson, portparol Rite Aida, firme u kojoj je došlo do pucnjave.
We’re at a staging area waiting to hear the latest from the Harford Co Sheriff’s office while they talk to witnesses and gather information from the scene of the shooting @WMAR2News pic.twitter.com/QjEeBAQFBG
— Mark Roper (@MarkRoperTV) September 20, 2018
Riječ je o području udaljenom 50-ak kilometara sjeveroistočno od Baltimora.
Do pucnjave je došlo do 9 sati ujutro po lokalnom vremenu.
Besplatnu aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.