Poraz Džerarda u prvom “Old Firmu”

426

Trener Glazgov Rendžersa Stiven Džerard nije se proslavio na debiju u najvećem škotskom derbiju protiv Seltika. Ekipa Brendana Rodžersa slavila je sa 1:0.

Gol vrijedan tri boda za Seltik je postigao Olivier Ntčam u 62. minuti. Domaćin je na “Seltik parku” bio bolji protivnik, te zasluženo slavi pobjedu. Igrači legende Liverpula svega su u dva navrata zaprijetili golmanu Seltika Gordonu.

U 15. minutu Rajan Džek natračava na odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca puca malo iznad prečke, dok je udarac Morelosa u 68. minuti fantastično odbranio Gordon.

Navijači “Rendžersa” će tako morati još čekati na prvu pobjedu u derbiju. Na posljednjih 12 mečeva nisu uspjeli izaći kao pobjednici, a posljednji put su u derbiju slavili 2012. godine.