Partizan “preživio” Proleter

441

Fudbaleri Partizana pobijedili su na gostovanju ekipu Proletera sa 1:0 u okviru osmog kola Superlige Srbije. Strijelac gola vrijednog tri boda u Novom Sadu bio je Rikardo.

“Crno-bijeli” ni poslije reprezentativne pauze ne blistaju. Osim tri boda, u klubu nemaju sa čim da budu zadovoljni. Daleko od toga da su igrači Zorana Mirkoviča bili dominanti u ovom meču, čak su više vremena bili u podređenom položaju.

Poveo je “parni valjak” u ranoj fazi meča golom napadača Rikarda Gomeša. On je u 13. minuti skrenuo loptu u mrežu domaćina, nakon što je prethodno Zakarić uhvatio volej na centaršut Danila Pantića.

Od tada pa sve do kraja meča Partizan se branio na sve moguće načine. Igrači Proletera potpuno su zagospodarili terenom, u jednom trenutku sabili igrače Partizana u 16 metara, ali go nisu uspjeli postići. A mogli su i više od jednog.

Napadač Proletera Milan Mirosavljev nije imao sreće na ovom meču. U 66. minuti je pogodio prečku, a samo dva minuta ranije imao je najbolju priliku na utakmici. Za domaćina je dosuđen penal, koji Mirosavljev nije iskoristio, tačnije Stojković mu je odbranio.

Partizan je ovom pobjedom prišao na dva boda razlike “vječitom rivalu” Crvenoj Zvezdi. Ekipa Vladana Milojevića svoju utakmicu osmog kola igra u 20.30 časova protv Radnika.