Murinjo pakuje kofere? Vest Hem bolj od Junajteda

348

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su na otvaranju sedmog kola engleskog Premijeršipa ekipu Mančester Junajteda sa 3:1. Da li su dani Žozea Murinja na “Old Trafordu” odbrojani?

Poslije ispadanja u Liga kupa od Derbija poslije penala, Mančester Junajted doživio je novi neuspjeh. Ovaj put od slabašnog Vest Hema. “Crveni đavoli” su tako ostali na svega 10 bodova iz sedam utakmica, a ukoliko Liverpul slavi u derbiju protiv Čelzija, “redsi” će biti već sada na velikih 11 bodova prednosti u odnosu na ljutog rivala.

“Čekićari” su već  petom minuti natjerali De Heu da vadi loptu iz mreže. Na asistenciju Pabla Zabalete, lijep gol petom postigao je Felipe Anderson. Šansu za goste imao je Lukaku, ali je pogodio stativu. Do kraja poluvremena, domaći su uduplali prednost autogolom Viktora Lindelofa.

Igrači Žoze Murinja ušli su bolje u drugo poluvrijeme, te su u 71. minuti preko Rašforda smanjili na 2:1. Samo tri minute kasnije Marko Arnautović otklanja bilokakvu dilemu oko pitanja pobjedika u ovom meču i postavlja konačan rezultat 3:1.

Od kada je došao u crvenio dio Mančestera Žoze Murinjo nije uspio poslagati kockice, te Junajted odavno nije igrao lošije. Pored krize rezultata, stalno je prisutan sukob na relaciji Pogba-Murinjo, pa bi ostanak “specijalnog” na klupi i poslije ovog poraza bio veliko iznenađenje.