LE: Zamalo “deja vu” Salcburga, Luka Jović heroj Ajntrahta

445

Fudbaleri Dinamo Zagreba lako su savladali Fenerbahče na domaćem terenu rezultatom 4:1 u prvom kolu Lige Evrope.

Hrvatski šampion je dokazao da je u fantastičnoj formi i da je možda zaslužio da igra Ligu šampiona pobjedom nad veoma platežno jakim Fenerbahčeom.

Sunjić je u 16. minutu doneo prednost domaćinu, da bi Hajrović duplirao vođstvo svoje ekipe u 27.

Zagrepčani su sa prednošću od 2:0 otišli na poluvreme, ali je nadu Fenerbahču vratio Neuštater u 47. minutu.

Ipak, nadmoćan je bio Dinamo pa je drugim golom Hajrovića i pogotkom Olma došao do konačne ubjedljive pobjede od 4:1.

U “Red Bull” derbiju između Salcburga i Lajpciga, ekipa koje sponzoriše ova kompanija koja proizvodi energentska pića, sa 3:2 slavio je Salcburg, tim koji je Crvena Zvezda izbacila u plej-ofu Lige šampiona.

Već u 22. minutu Austrijanci su imali prednost od 2:0 golovima Dabura i Haidare. Dugo je na snazi bio taj rezultat, da bi Lajpcig golovima Laimer i Jusuf Poulsen u 70. i 82. minutu, došao do poravnanja.

Ipak, do istog rezultata kao u meču sa Zvezdom nije došlo, a tako nešto spriječio je Gulbrandsen u 89. minutu.

Srpski reprezentativac Luka Jović je junak Ajntrahta. Klub iz Frankfurta je ostvario pobjedu od 2:1 nad Olimpikom iz Marseja na otvaranju ovogodišnje sezone Lige Evrope.

Zenit Branislava Ivanovića odigrao je 1:1 sa Kopenhagenom, predstavnikom iz Danske.

Srpski internacionalac, koji je igrao na poziciji štopera, odigrao je svih 90 minuta. Gosti iz Rusije poveli su golom Maka krajem prvog poluvremena, da bi na konačnih 1:1 postavio Sotiru u 63. minutu.

Slovačka Trnava, koja ju Zvezda takođe izbacila u kvalifikacijama za LŠ, pobijedila je Anderhelt na domaćem terenu minimalnim rezultatom. Jedini gol na meču postigao je Oravec u 79. minutu, a budući fudbaler beogradskih crveno-belih Erik Jirka igrao je do 64. minuta.

Olimpijakos, za koji nastupa Jagoš Vuković, nije primio gol protiv Betisa, ali nije ga ni postigao, dok je u pobjedi Sportinga od 2:0 nad Karabagom učestvovao Nemanja Gudelj sa 90 minuta provedenih na meču. Radosav Petrović nije ulazio na teren.

Bajer Leverkuzen imao je ogromne probleme na gostovanju u Bugarskoj. Ludogorec je poveo sa 2:0, ali su Nijemci ipak nekako uspijeli da dođu do pobjede na “krilima” sjajnog mladog igrača Kaija Haverca.