Srbija lako protiv Japana

791

Vaterpolisti Srbije savladali su Japan u četvrtfinalu Svjetskog kupa rezultatom 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).

Japan je mnogo bolje otvorio meč i poslije čak šest minuta igre nije primio nijedan gol, ali je Srbija uhvatila ritam i zasluženo slavila.

Vaterpolista Japana Okava je bio glavni igrač svoje ekipe u prvom poluvremenu, i od pet postignutih golova “Samuraja” on je ubilježio čak četiri. To je ipak bilo to što smo vidjeli od njega, a i od Japana, jer se Srbija tada “probudila” i lako riješila meč.

Pogađali su Lazić, Mandić, uglavnom sa peterca, a Japanci su izgubili snagu da igraju visok presing tokom cijelog meča i “poklekli” pred fizički jačim srpskim vaterpolistima.

U posljednjoj dionici dugo nismo videli nijedan gol, a onda su se obje ekipe upisale po jedanput i meč je priveden kraju.

“Delfini” će se za finale i sigurnu medalju boriti sa Mađarskom, koja je u svom četvrtfinalnom duelu nadigrala Sjedinjene Američke Države 10:8.

U drugom polufinalu svog protivnika čeka Australija koja je iznenadila Hrvatsku i slavila rezultatom 9:8.