Pobjede Krupe i Radnika

522

Fudbaleri Krupe i Radnika iz Bijeljine ostvarili su sigurne pobjede u šestom kolu Premijer lige BiH. Zvijezda 09 još uvijek čeka na svoju prvu pobjedu među elitom.

Radnik iz Bijeljine ostao je uz Široki Brijeg jedina ekipa koja nema poraz u novoj sezone Premijer lige BiH. Poslije pobjede na startu i četiri vezana nerješena rezultata, uslijedila je nova pobjeda nad ekipom Mladnosti DK. Poveli su gosti već u osmoj minuti preko Petra Boje, ali domaćin golovima Hadžića i Glišića iz penala do poluvremena pravi preokret. U nastavku meča još jedan penal za Radnik. Ovaj put siguran izvođač je Velibor Đurić, koji postavlja konačnih 3:1.

Još ubjedljivija je bila ekipa Krupe koja je sa 3:0 savladala GOŠK Gabelu. Poslije prvog poraza u sezoni od Slobode iz Tuzle u srijedu, fubaleri Krupe su sigurnom igrom došli do nova tri boda što ih i dalje drži u gornjem dijelu tabele. Poveo je domaćin već u četvrtoj minuti preko Elvira Koljića, da bi u nastavku pobjedu potvrdili Crnov i Milanović golovima u 59. odnosno 68. minuti.

U i trećoj utakmici današnjeg rasporeda slavio je domaćin. Čelik iz Zenice pobjedio je kao domaćin debitanta u Premijer ligi Zvijezdu 09 sa 2:0. Golove su postigli Okić i Livaja. Zvijezda tako i dalje čeka na prvu pobjedu u eliti. U dosadašnjih šest kola zabilježili su tri remija i tri poraza.

Sutra su na rasporedu još dvije utakmice šestog kola. Od 19 časova Tuzla Siti dočekuje ekipu Željezničara, dok u derbiju kola Sarajevo od 20 časova igra protiv Zrinjskog.