Novak Đoković je u finalu Sinsinatija!

1895

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale masters turnira u Sinsinatiju poslije pobjede nad Marinom Čilićem sa 2:1 u setovima 6:4, 3:6 i 6:3. Protivnik u finalu će mu biti bolji iz duela Federera i Gofana.

Ispisao je Novak da sada mnogo puta istoriju tenisa. Da bi to uradio još jednom, moraće sutra da pobjedi i tako postane prvi teniser ikada koji je osvojio sve turnire iz masters serije 1000. Ali, do sutra ima još 24 časa.

Đoković je do 15. pobjede nad Čilićem došao poslije velike borbe, samo dan nakon što je pobjedio Grigora Dimitrova, pa potom i Miloša Raonića.

U prvom setu viđen je samo jedan brejk, u treće gejmu kada je Novak iskoristio prvu od dvije brejk lopte koje je imao. Na kraju seta, ispostaviće se da je to bilo ključno za njegovo osvajanje. Pritiskao je Čilić Novaka, imao po brejk loptu u petom i desetom gejmu, ali nije uspio nijednu realizovati. Đoković koristi svoju prvu set loptu i osvaja set sa 6:4.

Drugi set Čilić počinje furiozno i vodi sa 3:0. Sada je Novak taj koji pritišće protvnika na servisu, ali ne uspijeva da mu ga oduzme. Štaviše, Marin pravi još jedan brejk i odlazi na 5:1. Kada su svi pomislili da je set gotov, Novak vraća jedan brejk, pa zatim koristi svoj servis za 5:3. U sljedećem gejmu, hrvatski teniser ne dozvoljava nikakvu dramu i bez izgubljenog poena osvaja set sa 6:3.

Velika borba vođena je u trećem setu. Prvi je do brejka došao Đoković, poveo 3:1, ali Čilić odmah uzvraća. Spasio je Novak tri vezane brejk lopte, ali nije uspio i četvrtu. Marin u sljedećem gejmu poravnava na 3:3. Kao ključan gejm, pokazao se osmi, kada trenutno deseti igrač svijeta pravi novi brejk. Marin spasava dvije brejk lopte, ali ne i treću. U narednom Novak prepušta Čiliću jedan poen i odlazi u svoje šesto finale Sinsinatija, gdje još uvijek nije slavio.

Protivnik u finalu će mu biti pobjednik meča između Rodžera Federera i Davina Gofana. Početak njihovog meča je previđen za 1 čas poslije ponoći po srednjeevropskom vremenu.