Liga Evrope: Partizan remijem u naredno kolo kvalifikacija

289

Fudbaleri Partizana uspjeli su da se plasiraju u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Sa litvanskim Trakajem danas su odigrali neriješeno 1:1 (1:1) u Viljnusu, a zahvaljujući 1:0 u Humskoj ipak su izborili prolaz u naredno kolo kvalifikacija.

Direktan prenos meča mogli ste pratiti na Elta HD televizji.

Poslije minimalne pobjede u Beogradu, crno-bijeli su ostali neporaženi u revanšu, iako su pružili još jednu partiju za zaborav.

U sljedećem krugu kvalifikacija za Ligu Evrope protivnik Partizana najvjerovatnije će biti Nordsjiland, koji je dobio prvi meč protiv švedskog AIK-a sa 1:0, a u revanšu na poluvremenu vodi istim rezultatom.

Partizan je bolji od Trakaija, to je bilo jasno i poslije prvog meča u Beogradu, ali izabranici Miroslava Đukića ni u Litvaniji nisu uspeli da poprave utisak kada je igra u pitanju.

Ponovo su bili nemaštoviti i spori u napadu, ali skromni litvanski tim, iako je prvi došao do vođstva i praktično cijelo drugo poluvrijeme odigrao sa igračem više, to nije uspio da kazni.

A nije počelo dobro po crno-bijele, čija odbrana je popustila već u 9. minutu. Domaćin je izveo korner, odbrana Partizana je bila očajno postavljena pa je Kazlauskas neometano šutirao glavom, Stojković je loptu kratko odbio, pravo do Osipova, koji je sproveo u mrežu.

Preuzeli su crno-bijeli inicijativu poslije primljenog gola, imali mnogo veći posjed, ali su njihovi napadi bili bez konkretne završnice. Od poluprilika Partizana vrijedi izdvojiti pokušaje lijevog beka Miletića i Rikarda, koje je golman Trakaija lako zaustavljao.

Na drugoj strani, u 31. minutu, malo je nedostajalo da Litvanci udvostruče prednost. Dugo su Stojković i Valijente kombinovali pred svojim golom i na kraju predali loptu Litvancima, pokušao je Marazas sa 18 metara, ali je na sreću crno-bijelih lopta otišla pored stative.

U samom finišu prvog poluvremena Zdjelar je raspalio iz voleja sa 18 metara, a golman Švedskauskas uspio da izbaci loptu u korner. Poslije udarca iz ugla, lopta je došla do druge stative, gdje je bio štoper Miletić i zakucao je pod prečku za izjednačenje.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, crno-bijeli su ostali sa deset igrača na terenu. U 53. minutu Suma je poslije neopreznog starta dobio žuti karton, a pošto je i u prvom poluvremenu jednom “požutio”, morao je četrdesetak minuta prije kraja u svlačionicu.

S obzirom na učinak fudbalera iz Gvineje do isključenja, ali i kvaliteta litvanskog tima, brojčana prednost domaćina nije se osjetila u odnosu snaga na terenu. Partizan je dva minuta poslije Suminog isključenja imao priliku da riješi sve dileme. Nakon kontranapada crno-bijelih šutirao je Janković, ali je još jednom odlično reagovao golman Trakaija.

Do kraja utakmice za zaborav, domaći tim je jalovo napadao, Partizan čekao priliku za kontranapad, ali uzbuđenja nije bilo ni pred jednim golom.